Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » İmansızlığa Savaş Açın

İmansızlığa Savaş Açın

145 kez okundu.

Bunların hepsine ek olarak, Şeytan’ınbütün ateşli oklarını söndürebileceğiniz iman kalkanını alın. Kurtuluş miğferini ve Ruh’un kılıcını, yani Tanrı sözünü alın. (Efesliler 6:16-17)

Yaşlanma konusunda kaygıya düştüğümde, imansızlığa karşı şu vaatle savaşıyorum: “Siz yaşlanıncaya dek ben O’yum. Saçlarınız ağarıncaya dek ben yükleneceğim sizi. Sizi ben yarattım, ben taşıyacağım. Evet, sizi ben yüklenecek, ben kurtaracağım” (Yeşaya 46:4).

Ölüm konusunda kaygıya düştüğümde, imansızlığa karşı şu vaatle savaşıyorum: “Hiçbirimiz kendimiz için yaşamayız, hiçbirimiz de kendimiz için ölmeyiz. Yaşarsak Rab için yaşarız; ölürsek Rab için ölürüz. Öyleyse, yaşasak da ölsek de Rab’be aitiz. Mesih hem ölülerin hem yaşayanların Rabbi olmak üzere ölüp dirildi” (Romalılılar 14:7-9).

İmanımı batıracak ve Tanrı’dan kopacak olduğum kaygısına düştüğümde, imansızlığa karşı şu vaatle savaşıyorum: “Sizde iyi bir işe başlamış olan Tanrı’nın bunu Mesih İsa’nın gününe dek tamamlayacağına güvenim var” (Filipililer 1:6); ve “O’nun aracılığıyla Tanrı’ya yaklaşanları tümüyle kurtaracak güçtedir. Çünkü onlara aracılık etmek için hep yaşamaktadır” (İbraniler 7:25).

Bu savaşta bana katılın! Gelin, diğer insanlarla değil, kendi imansızlığımızla savaşalım. Tanrı’nın vaatlerine imansızlık, tüm kaygının kaynağıdır ve dolayısıyla, diğer birçok günahın da kaynağı olmaktadır. Pavlus, Efesliler 6:17’de Ruh’un kılıcının Tanrı Sözü olduğunu söylemiştir. Şeytan’ın ateşli aldatmalarını söndüreceğimiz kalkan imandır (16. ayet) ve bu iman, Tanrı’nın Sözü’ne edilen imandır. Öyleyse bir elinize kalkanı, diğer elinize de kılıcı alın ve yüce iman mücadelesi yolunda savaşalım.

Kutsal Kitap’ı elinize alın, Kutsal Ruh’tan yardım dileyin, vaatleri yüreğinizde depolayın ve –gelecek lütfa imanla yaşamak üzere– yüce mücadeleyi sürdürün.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın