Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Mesih’in Öfkeye Galip Gelişi

Mesih’in Öfkeye Galip Gelişi

160 kez okundu.

Kendisine sövüldüğünde sövgüyle karşılık vermedi, acı çektiğinde kimseyi tehdit etmedi; davasını, adaletle yargılayan Tanrı’ya bıraktı. (1. Petrus 2:23)

Kimseye karşı, İsa’ya olduğu kadar kötü günahlar işlenmemiştir. O’na yöneltilen düşmanlığın zerresini dahi hak etmemiştir. Kimse İsa’dan daha onurlu bir yaşam sürmemiştir ve kimseye O’ndan daha çok çamur atılmamıştır.

Eğer birinin sinirlenmeye, öfke duymaya ve intikam aramaya hakkı olacaksa, bu İsa olurdu. Varlıklarını O’na borçlu olan hainler O’nun suratına tükürdüğünde, kendisini nasıl kontrol etti? 1. Petrus 2:23 bunun cevabını veriyor: “Kendisine sövüldüğünde sövgüyle karşılık vermedi, acı çektiğinde kimseyi tehdit etmedi; davasını, adaletle yargılayan Tanrı’ya bıraktı.”

Bu ayet, İsa’nın Tanrı’nın gelecekte lütuf olarak sağlayacağı doğru yargısına iman ettiği anlamına gelir. Maruz kaldığı onur kırıcı davranışların öcünü alma ihtiyacı hissetmedi çünkü davasını Tanrı’ya bıraktı. Öcünü Tanrı’nın ellerine bıraktı ve düşmanları için dua etti: “Baba, onları bağışla. Çünkü ne yaptıklarını bilmiyorlar” (Luka 23:34).

Petrus, bizim de bu şekilde yaşamayı öğrenmemiz için, bizlere İsa’nın imanının bir resmini sunmaktadır. Şöyle der: “Nitekim bunun için [acımasız davranışlara sabırla katlanmak için] çağrıldınız. Mesih, izinden gidesiniz diye uğrunuza acı çekerek size örnek oldu” (1. Petrus 2:21).

Eğer Mesih Tanrı’nın, iyi Yargıç’ın yapacağını söylediği şeye olan imanı sayesinde öfkeye ve intikama galip geldiyse, haksızlıklar karşısında homurdanmaya Mesih’ten çok daha az hakkı olan bizlerin de bunlara galip gelmesi çok daha fazla gerekmez mi?

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın