Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Tanrı’nın Boyun Eğdiren Amacı

Tanrı’nın Boyun Eğdiren Amacı

102 kez okundu.

“Seni hizmetimde görevlendirmek için sana göründüm…” (Elçilerin İşleri 26:16)

Pavlus’un Şam yolu üzerinde gördüğü görüm geçici bir duygusal deneyim değildi, Pavlus için çok açık ve kesin yönlendirişler içeren bir görümdü. Pavlus bu konuda şöyle söylemişti: “…bu göksel görüme uymazlık etmedim” (Elçilerin İşleri 26:19).

Rabbimiz ise buna karşılık olarak Pavlus’a şöyle demişti: “Tüm yaşamın bana boyun eğmeli; benden başka hiçbir sınırın, hedefin ve amacın olmamalı.” Rab bize de aynı şekilde konuşuyor: “Siz beni seçmediniz, ben sizi seçtim. Gidip meyve veresiniz… diye sizi ben atadım…” (Yu­hanna 15:16).

Eğer ruhsal olarak yeniden doğduğumuzda İsa’nın bizim nasıl biri olmamızı istediğine dair bir görüşe sahip oluruz. “Bu göksel görüme uymazlık etmemeyi” – erişilebileceğinden şüphe duymamayı – öğrenmem önemlidir. Tanrı’nın dünyayı kurtardığı gerçeğini ve Kutsal Ruh’un İsa’nın yaptığı her şeyi yaşamımda gerçekliğe dönüştürebileceğini bilmeme mantıksal bir açıklamada bulunmak yeterli değildir. O’nunla kişisel bir ilişkiye sahip olmam gerekir.

Pavlus’a bir doktrin veya ilahi bir vahiy verilmiş değildi. Pavlus, İsa Mesih’le canlı, kişisel ve karşı konulması güç bir ilişkide buldu kendini. Elçilerin İşleri 26:16, “bir tanık ve hizmetkâr” olmaya mecbur kılar bizi. Kişisel bir ilişki olmadan hiçbir şey olmaz. Pavlus bir dürtüye değil, bir kişiye adamıştı kendini. O kesinlikle İsa Mesih’e aitti. Pavlus’un gözü İsa’dan başka bir şey görmüyordu ve O’ndan başka bir şey için yaşamadı. “…İsa Mesih’ten ve O’nun çarmıha gerilişinden başka hiçbir şey bilmemeye kararlıydım” (1.Korintliler 2:2).

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın