Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Sarsılmaz Mutluluğa Sahip Bir Tanrı

Sarsılmaz Mutluluğa Sahip Bir Tanrı

117 kez okundu.

“Bunları size, sevincim sizde olsun ve sevinciniz tamamlansın diye söyledim.” (Yuhanna 15:11)

Tanrı mutlak anlamda egemendir.

“Bizim Tanrımız göklerdedir; ne isterse yapar” (Mezmurlar 115:3).

Bu yüzden de, hayal kırıklığına uğramaz. Elinin işlerine baktığında, her şeyin bir mozaik gibi olan kurtuluş tarihindeki özel bir renk olduğunu gördüğünde, sevinç duyar. O, sarsılmaz mutluluğa sahip bir Tanrı’dır.

Mutluluğunun temelinde kendisinde bulduğu zevk yatmaktadır. Yaratılıştan önce, hoşnut olduğu sevgili Oğlu’nda bulunan kendi görkeminin suretinde sevinç buluyordu (Matta 3:17). Sonrasındaysa Tanrı’nın sevinci, yaratılış ve kurtuluş işleriyle “halka açıldı.”

Bu işler Tanrı’nın yüreğini hoşnut etmektedir çünkü O’nun görkemini yansıtmaktadırlar. Gökler Tanrı’nın görkemini açıklamaktadır (Mezmurlar 19:1). “RAB’bin görkemi sonsuza dek sürsün! Sevinsin RAB yaptıklarıyla!” (Mezmurlar 104:31). O, yaptığı her şeyi bu görkemi korumak ve sergilemek için yapmaktadır çünkü ruhu bununla sevinç bulmaktadır.

Tanrı’nın tüm yaptıkları, kurtardığı halkının övgüleriyle sonuçlanır. “Övgüler sunun O’na güçlü işleri için! Övgüler sunun O’na eşsiz büyüklüğüne yaraşır biçimde!” (Mezmurlar 150:2). Mutluluğunun doruk noktası, kendi yüceliğinin kutsalların övgülerinde yankılanmasından duyduğu zevktir. “Ne atın gücünden zevk alır, ne de insanın yiğitliğinden hoşlanır. RAB kendisinden korkanlardan, sevgisine umut bağlayanlardan hoşlanır” (Mezmurlar 147:10-11).

Ancak övgümüz yalnızca Tanrı’nın kendi harikalığının bir yankısı olarak duyduğu bir zevk değildir; aynı zamanda bizim de sevincimizin doruğudur. O’nu övmek, Tanrı’nın yüceliğini görmekten ve tatmaktan aldığımız sevincin tamamlanmasıdır.

Bu nedenle, Tanrı’nın bizde övgü araması ve bizim de O’nda zevk aramamız, aslında aynı arayıştır. Mesih’teki Tanrı lütfunun görkem Müjdesi’nin o yüce sonucu işte budur!

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın