Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Tanrı’yı Görme Yetinizi Mi Kaybettiniz?

Tanrı’yı Görme Yetinizi Mi Kaybettiniz?

133 kez okundu.

”Başınızı kaldırıp göklere bakın, kim yarattı bütün bunları?” (Yeşaya 40:26)

Yeşaya’nın zamanındaki Tanrı halkı, putların yüzlerine bakmaktan Tanrı’yı görme yetilerini kaybetmişti. Fakat Yeşaya onların gözlerini göklere çevirdi; yani düşünme güçlerini kullanmalarını ve doğru bir şekilde akıllarında canlandırmalarını sağladı. Eğer Tanrı’nın halkıysak, doğal olarak inanılmaz bir hazinemiz vardır ve bu doğamız kutsal ve mukaddestir. Eğer körelmiş düşüncelerimizi akıllarımızda bir şeylerin canlanması için kullanırsak, esen her rüzgarda, güneşin her doğuşunda ve batışında, gökyüzündeki her bulutta, açan her çiçekte ve solan her yaprakta Tanrı’nın bize ulaşmak için elini uzattığını görürüz.

Ruhsal dikkat, akıllarınızı ve düşüncelerinizi yönetim altına alabilme yetisiyle sınanır. Aklınız bir putun yüzüne mi odaklanmış durumda? Put siz misiniz? İşiniz mi? Bir hizmetkârın nasıl olması gerektiğiyle ilgili fikirleriniz mi, yoksa kurtuluş ve kutsallaştırılma deneyimleriniz mi? Eğer böyleyse Tanrı’yı görme yetiniz körelmiş durumdadır. Zorluklarla karşılaştığınızda güçsüz olursunuz ve karanlıkta kalmak zorunda bırakılırsınız. Eğer görme gücünüz köreldiyse kendi deneyimlerinize bakmayın, Tanrı’ya bakın. İhtiyacınız olan Tanrı’dır. Kendinizi aşıp putlarınızın çehresinden uzaklaşın ve düşüncenizi körelten her bir şeyden kaçın. Uyanın ve Yeşaya’nın kendi halkına söylediği yergiyi kabul edin; ve bilinçli olarak düşüncelerinizi ve gözlerinizi Tanrı’ya çevirin.

Duada faydasız olduğumuzu hissetmemizin nedenlerinden biri, gözlerimizin önünde canlandırma yetimizi kaybetmiş olmamızdandır. Artık kendimizi Tanrı’nın önüne tam olarak getirdiğimizi hayal bile edemiyoruz. Aslında insanlarla kişisel iletişim kurmak yerine yakarış alanında bölünmüş ekmek ve dökülmüş şarap olmak daha önemlidir. Zihnimizde canlandırma gücü, imanlının kendisini aşıp daha önce hiç deneyim etmediği bir ilişkide dimdik ayakta durabilmesi için Tanrı tarafından verilmiştir.

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın