Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » İnsanlara Karşı Yardımsever Ya Da Duygusuz Olmak

İnsanlara Karşı Yardımsever Ya Da Duygusuz Olmak

127 kez okundu.

“Mesih İsa, …bizim için aracılık etmektedir… Ruh, Tanrı’nın isteği uyarınca kutsallar için aracılık eder.” (Romalılar 8:34; 8:27)

Aracılık eden yakarışçılar olmak için bu sözlerden daha başka bir şeye ihtiyaç var mı? Mesih “…aracılık etmek için hep yaşamaktadır” (İbraniler 7:25) ve “Ruh, Tanrı’nın isteği uyarınca kutsallar için aracılık eder.” Aracılık etme işini Kutsal Ruh’tan öğrendiğimiz bir Tanrı çocuğu olarak insanlarla ilişki kuruyor muyuz? Şu anki durumumuza bakmalıyız. Bizi ve evimizdeki, işimizdeki, ülkemizdeki veya diğer yerlerdeki insanları etkileyen krizler üzerimizde büyük bir baskı yaratıyor mu? Tanrı’nın varlığından itilmiş ya da tapınmamız için bize hiç zaman bırakılmamış gibi mi hissediyoruz? Eğer böyleyse, tüm bu engellerden sıyrılıp Tanrı’yla diri bir ilişkiye girmeliyiz. Öyle ki insanlarla ilişkimiz Tanrı’nın mucizeleri sayesinde işleyen şefaat ile sürsün.

Tanrı’nın isteğini yapma arzusuyla heyecana kapılıp asla Tanrı’nın önüne geçmeyin. Oysa bin bir yolla O’nun önünden koşturuyoruz, insanlar için yüreğimizde taşıdığımız yük ve kendi sorunlarımız öylesine artıyor ki Tanrı’ya tapınmıyoruz ve aracılık etmede başarısız oluyoruz. Yüreğimizde bir tapınma tutumu içerisinde olmadığımızda bize bir yük ve bu yükün sonucunda da baskı gelirse, Tanrı’ya karşı yüreğimiz sertleşir ve ruhumuz ümitsizliğe kapılır. Tanrı bizi sürekli olarak aslında pek de ilgimizi çekmeyen insanlarla tanıştırır; Tanrı’ya tapınma tutumunda olmadığımız sürece doğal (tanrısal olmayan) şefkat bu insanlara karşı duygusuz kalmaktan öteye gidemeyecektir. Yeni tanıştığımız bu kişilerle vedalaşmadan önce onlara çarçabuk bir iki ayet gösteririz –bu onları bir sopayla dürtmekten farksızdır– veya alelacele söylenmiş ilgisiz bir teselli sözcüğüyle uzaklaşırız oradan. Duyarsız bir Hıristiyan, Rabbimiz için korkunç bir kederden farksız olmalı.

Yaşamlarımız Rabbimiz’in ve Kutsal Ruhu’nun aracılık edişine katılmak için uygun bir yerde mi?

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın