Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Bolluğun Verilişindeki Amaçlar

Bolluğun Verilişindeki Amaçlar

120 kez okundu.

Hırsızlık eden artık hırsızlık etmesin. Tersine, kendi elleriyle iyi olanı yaparak emek versin; böylece ihtiyacı olanla paylaşacak bir şeyi olsun. (Efesliler 4:28)

Maddiyatla yaşamanın, üç farklı seviyesi vardır: (1) onları elde etmek için çalıyorsunuzdur; (2) onları elde etmek için çalışıyorsunuzdur; (3) veya onları vermek üzere elde etmek için çalışıyorsunuzdur.

Hristiyan olduğunu söyleyen kişilerin çoğu ikinci seviyede yaşamaktadır. Çalışmayı hırsızlığa veya beleşe konmaya karşı yüceltiyoruz. Eğer hırsızlıktan ve beleşe konmaktan yüzümüzü çevirebildiysek ve dürüstçe çalışılan bir gün için dürüstçe paramızı aldıysak, erdemli davrandığımızı hissediyoruz.      Bu kötü bir şey değil. Çalışmak, hırsızlıktan ve beleşe konmaktan daha iyidir. Ancak Pavlus’un bize yaptığı çağrı bu değil.

Kültürümüz neredeyse dört bir yandan bizi ikinci seviyede yaşamaya, yani elde etmek üzere çalışmaya davet ediyor. Ancak Kutsal Kitap bizi sürekli olarak üçüncü seviyeye, yani vermek üzere elde etmek için çalışmaya davet etmektedir. “Her zaman, her yönden, her şeye yeterli ölçüde sahip olarak her iyi işe cömertçe katkıda bulunabilmeniz için, Tanrı her nimeti size bol bol sağlayacak güçtedir” (2. Korintliler 9:8).

Tanrı bizi niçin bollukla bereketlemektedir? Yaşamımızı sürdürebilecek kadarına sahip olabilelim ve sonrasında geri kalanını ruhsal ve fiziksel ıstırapları, yani geçici ve sonsuza dek kalıcı nitelikteki acıları hafifletmek için kullanabilelim diye.

Mesele, kişinin ne kadar kazandığı değildir. Büyük endüstriler ve büyük maaşlar günümüzün gerçekleridir ve bunlar kesinlikle kötü şeyler değillerdir. Kötü olan şey, yüksek gelirle birlikte müsrif bir yaşam sürülmesi gerektiği düşüncesiyle aldatılmaktır.

Tanrı bizi kendi lütfunun kanalları yapmıştır. Tehlike, bu kanalın altınla kaplı olması gerektiğini düşünmektedir. Buna gerek yoktur. Bakır da iş görür. Bakır da diğer insanlara inanılmaz bir zenginlik götürebilir. Üstelik en büyük berekete, bizzat bu verme sürecinde sahip oluruz (Elçilerin İşleri 20:35).

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın