Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Ruhsal Olarak Tükendiniz Mi?

Ruhsal Olarak Tükendiniz Mi?

135 kez okundu.

‘Ebedi Tanrı, …Ne yorulur ne de zayıflar…(Yeşaya 40:28)

Tükenmek demek gereksinim duyduğumuz enerjiyi sonuna kadar kullanıp bitirmek anlamına gelir. Ruhsal tükenme hiçbir zaman günahın sonucu değildir, hizmetin sonucudur. Tükenme olayını yaşayıp yaşamamanız, kaynaklarınızı nereden sağladığınıza bağlıdır. İsa Petrus’a, “Koyunlarımı otlat” dedi ama koyunlarını otlatabilmesi için ona hiçbir şey vermedi (Yuhanna 21:17). Parçalanan ekmek ve dökülen şarap olma süreci, diğer insanlar Tanrı’dan beslenmeyi öğrenene kadar, onların canlarını sizin beslemeniz anlamına gelir. Sizi tamamen kurutmalılar – en son damlanıza kadar. Fakat kaynaklarınızı yeniden doldurmaya dikkat edin yoksa çarçabuk tükenirsiniz. İnsanlar İsa Mesih’in yaşamına doğrudan yaklaşmayı öğrenene kadar İsa’nın yaşamına sizin aracılığınızla yaklaşmak zorundadırlar. Besinlerini Tanrı’dan alana dek onların kaynakları siz olmalısınız. Mesih’in kuzularına ve koyunlarına –ve tabi ki kendisine– en iyisini sunmaya borçlusunuz.

Tanrı’ya hizmet etme çabalarınız sizi ruhsal tükenişe teslim etti mi? Öyleyse, arzularınızı ve eğilimlerinizi tekrar alevlendirerek yenileyin. Hizmet etmeniz için ortaya koyduğunuz sebepleri tekrar gözden geçirin. Kaynağınız, kendi anlayışınıza mı dayanıyor, yoksa İsa Mesih’in günahları bağışlatan kefareti üzerine mi temelleniyor? Sürekli olarak sevginizin ve eğilimlerinizin temeline dönüp bakın ve güç kaynağınızın nerede yattığını hatırlayın. “Ya Rab, o kadar tükenmiş durumdayım ki” diye şikâyet etmeye hakkınız yok. Sizi tüketmek için kurtardı ve kutsal kıldı. Tanrı için tükenin, ama kaynağınızın O olduğunu unutmayın. “…Bütün kaynaklarım sendedir…” (Mezmur 87:7).

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın