Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Gölgeler ve Akarsular

Gölgeler ve Akarsular

102 kez okundu.

RAB’bin görkemi sonsuza dek sürsün! Sevinsin RAB yaptıklarıyla! O bakınca yeryüzü titrer; O dokununca dağlar tüter. Ömrümce RAB’be ezgiler söyleyecek, var oldukça Tanrım’ı ilahilerle öveceğim. Düşüncem O’na hoş görünsün; Sevincim RAB olsun! (Mezmurlar 104:31-34)

Tanrı yaratılıştaki ellerinin işlerinden sevinç duymaktadır çünkü bunlar bize kendilerinin ötesinde Tanrı’ya yöneltmektedirler.

Tanrı yaratılış işi karşısında bizim şaşkınlık ve huşu duymamızı amaçlamaktadır. Ama yaratılışın kendisinden kaynaklanan bir şeyden dolayı değil. O, bizim yaratılışa bakmamızı ve şöyle dememizi amaçlamaktadır: “Eğer yalnızca parmaklarının işi bile (sadece parmakları! – Mezmurlar 8:3) bu denli bilgelik, güç, büyüklük, ihtişam ve güzellik doluysa, bu Tanrı’nın kim bilir kendisi nasıldır!”

Bunlar O’nun görkeminin yalnızca belli belirsiz görülmekte olan bir gölgesi gibidir. Yaratıcı’nın bizzat görkemini görmek kim bilir nasıl olacak! Yalnızca işlerinin değil! Milyarlarca galaksi bile insan ruhunu tatmin edemez. Ruhun hedefi ancak ve ancak Tanrı’dır.

JonathanEdwards bunu şöyle ifade etmiştir:

Tanrı’dan zevk almak, ruhlarımızı tatmin edebilecek olan tek mutluluktur. Cennete gitmek, tümüyle Tanrı’dan zevk almak, bu dünyadaki en keyifli şeylerden sonsuzlarca daha iyidir… [Bunlar] sadece gölgelerdir; ama Tanrı cismin kendisidir. Bunlar sadece dağılmış ışık demetleridir; ama Tanrı güneştir. Bunlar sadece akarsulardır; ama Tanrı okyanustur.

104. Mezmur’un 31-34. ayetlerde bizzat Tanrı’ya odaklanarak sonlanmasının sebebi budur. “Var oldukça Tanrım’ı ilahilerle öveceğim… Çünkü sevincim RAB’dedir.” Sonunda yüreklerimizi doldurup bizi şaşkınlık içerisinde bırakacak ve ağzımızı sonsuz övgülerle dolduracak olan şey denizler, dağlar, vadiler, su örümcekleri, bulutlar ya da büyük galaksiler olmayacak. Bizzat Tanrı olacak.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın