Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Duanın Haykırış Noktası

Duanın Haykırış Noktası

159 kez okundu.

Tanrı’nın bütün vaatleri Mesih’te “evet” tir. Bu nedenle Tanrı’nın yüceliği için Mesih aracılığıyla Tanrı’ya “Amin” deriz. (2. Korintliler 1:20)

Dua vaatlere, yani Tanrı’dan gelecek lütfun kesinliğine verilen bir cevaptır.

Dua, Tanrı’nın gelecek olan lütuflarını depoladığı hesaptan faydalanmaktır.

Dua karanlığın ortasında belki dışarıda bir yerlerde iyi niyetli bir Tanrı vardır diye umut etmek değildir. Dua Tanrı’nın vaadine bel bağlar, her gün Tanrı’nın lütuf deposuna gider ve o gün için ihtiyaç duyduğu gelecek lütuftan alır.

Bu harika ayetin iki yarısı arasındaki bağlantıyı kaçırmayın. “Bu nedenle” kısmına dikkat edin: Tanrı’nın bütün vaatleri Mesih’te “evet” tir. Bu nedenle Tanrı’nın yüceliği için Mesih aracılığıyla Tanrı’ya “Amin” deriz.”

Bu bağlantıyı gördüğümüzden emin olmak için, ayetin iki yarısının yerlerini değiştirelim: Dua ettiğimiz zaman, Mesih aracılığıyla Tanrı’ya “Amin” deriz çünkü Tanrı, Mesih’te kendi vaatlerinin tümüne kararlı bir “Amin” demiştir. Dua, Tanrı’nın gelecek olan lütuf vaatlerini Mesih’in adı uğruna yerine getirmesi için, O’na yaptığımız güvenli yakarıştır. Dua, gelecekteki lütfa olan imanımızı, bunların tümünün temeli olan İsa Mesih’e bağlar.

Bu da bizi son noktaya getiriyor: “Amin”, dua zamanlarımızdaki dolu ve değerli bir kelimedir. Temel olarak, “Evet, duamı ettim” gibi bir anlama gelmez. Temel anlamı şudur: “Evet, Tanrı tüm bu vaatleri vermiştir.”

Amin demek, “Evet Rab, sen bunu yapabilirsin” demektir. “Evet Rab, sen güçlüsün. Evet Rab, sen bilgesin. Evet Rab, sen merhametlisin. Evet Rab, gelecek tüm lütuf senden gelir ve gelecek tüm lütuf Mesih’te onaylanmıştır” demektir.

“Amin”, duayla yardım diledikten sonra yapılan bir umut ve kesin güven haykırışıdır.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın