Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Nereye Gideceğinizi Bilmeden Yola Çıkar Mısınız?

Nereye Gideceğinizi Bilmeden Yola Çıkar Mısınız?

127 kez okundu.

“Nereye gideceğini bilmeden yola çıktı.” (İbraniler 11:8)

Nereye gideceğinizi bilmeden yola çıktığınız oldu mu? Eğer olduysa, yaptığınız şeyin hiçbir mantıksal açıklaması yoktur. Hıristiyan’ın hizmetinde yanıtlanması gereken en zor sorulardan biri ‘ne yapacaksın’dır. Ne yapacağınızı bilemezsiniz. Bildiğiniz tek şey Tanrı’nın ne yaptığının farkında olduğudur.

Hayatınızın her alanında Tanrı’ya tamamen güvenerek ‘yola çıkma’ arzunuz olup olmadığını görmek için Tanrı’ya karşı tutumunuzu sürekli olarak inceleyin. Sürekli bir merak içerisinde olmanızın sebebi bu tutumdur, çünkü Tanrı’nın ne yapacağını bilemezsiniz. Her sabah uyandığınızda ‘yola çıkmak’ ve Tanrı’ya olan güveninizi tazelemek için yeni bir fırsat bulursunuz karşınızda. “…canınız için, …bedeniniz için kaygılanmayın” (Luka 12:22). Diğer bir deyişle ‘yola çıkmadan’ önce sizi ilgilendiren şeyler için artık kaygı çekmeyin.

Tanrı’ya ne yapacağını hiç sordunuz mu? Buna asla yanıt vermez. Tanrı ne yapacağını söylemez, bunun yerine size kim olduğunu açıklar. Mucizeler yaratan bir tanrıya inanıyor musunuz ve yaptıklarına zerre kadar şaşırmadan O’na kendinizi tam bir şekilde teslim edip yola çıkar mısınız?

Tanrı’nın siz O’na en yakın hissettiğiniz zamanki kadar yakın olduğunu bilin. Sonra da kaygılanmanın ne kadar gereksiz ve saygısızca olduğunu hatırlayın! Hayattaki tutumunuz, sürekli Tanrı’ya bağlı kalarak ‘yola çıkma’ arzusu olsun, böylece yaşamınızda İsa’yı hoşnut eden kutsal ve ifade edilemez bir çekicilik belirecektir. İman hayatınızda siz ile Tanrı arasında hiçbir şeyin kalmayacağı o noktaya gelene kadar görüşlerinizden, kanaatlerinizden ve tecrübelerinizden sıyrılıp ‘yola çıkmayı’ öğrenmelisiniz.

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın