Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Hedefe Doğru İlerleyelim

Hedefe Doğru İlerleyelim

136 kez okundu.

“Hiçbir şekilde utandırılmayacağımı, yaşasam da ölsem de Mesih’in her zamanki gibi şimdi de bedenimde yüceltilmesi için tam bir cesaret gösterebileceğimi bekliyor ve umut ediyorum.” (Filipililer 1:20)

O’nun Yüceliği İçin Yüreğimin Derinliklerinden Verebileceğimin En İyisini O’na Vermek… “Hiçbir şekilde utandırılmayacağımı… tam bir cesaret gösterebileceğimi bekliyor ve umut ediyorum.” Hayatlarımızda kendisine bırakmamızı söylediği noktaları İsa’ya vermezsek, utanmak durumunda kalacağız.

Sanki Pavlus bu ayetlerde şöyle diyor: “Amacım, Tanrı’nın yüceliği için yüreğimin en ücra noktalarından verebileceğimin en iyisini vermektir.” Bu kararı verebilmek irade meselesidir, tartışılacak ya da üzerinde mantık yürütülecek bir konu değildir. Bu karar, iradenin mutlak olarak ve artık geri alınamaz bir şekilde teslimiyetidir. Her ne kadar insanları düşünmekte olduğumuz gibi bir görüntü yaratsak da bizi bu kararı vermekten geri tutan şey, kendimize fazla ilgi göstermemiz ve kendimizi aşırı derecede düşünmemizdir.

İsa’nın çağrısına itaat edip bu çağrının çevremizdeki insanlar için neye mal olacağını ciddi bir şekilde düşündüğümüzde, Tanrı’ya kendisine itaat etmemizin ne anlama geleceğini bilmediğini söylemiş oluruz. Hedefe doğru ilerleyin – O her şeyi biliyor. Diğer bütün düşüncelere kapıları kapatın ve Tanrı’nın önünde yalnızca tek bu konu için durun. O’nun yüceliği için iç varlığımın en derinliklerinden verebileceğimin en iyisini nasıl verebilirim? Varlığımı yalnızca ve yalnızca O’nun için sürdürmekte tamamen ve kesinlikle kararlıyım.

Engellenemez Karar

O’nun Kutsallığı İçin Engellenemez Kararım. “Yaşasam da ölsem de” – fark etmez (bkz. 1:21). Pavlus, Tanrı isteğini tam olarak yerine getirmekten hiçbir şeyin kendisini alıkoymaması konusunda kararlıydı. Ancak Tanrı’nın isteğini seçmeden önce hayatlarımızda bir sıkıntı ortaya çıkması gerekir. Bu sıkıntı, Tanrı’nın nazik uyarılarına suskun kalma eğiliminde olduğumuzdan dolayı gerçekleşir.

Bizi O’nun yüceliği için en iyisi olmamızı istediği o noktaya getirir, sonra tartışmaya başlarız. Sonra Tanrı, kendi ilahi takdiriyle üzerinde karar vermemiz gereken bir sıkıntı ortaya çıkmasını sağlar – evet ya da hayır arasında karar vermemiz gereken bir sıkıntıdır bu. Artık o an hayatımızda büyük bir dönüm noktasıdır. Sıkıntı her ne yönden gelirse gelsin, iradenizi İsa’ya koşulsuz ve artık geri alınamaz bir şekilde teslim edin.

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın