Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Kaybedemeyeceğin Şeyi Kazan

Kaybedemeyeceğin Şeyi Kazan

109 kez okundu.

İsa onlara bakarak, “İnsanlar için bu imkânsız, ama Tanrı için değil. Tanrı için her şey mümkündür” dedi. (Markos 10:27)

Burada İsa’nın sözlerinden yola çıkarak, bir dünya Hristiyanı* olmanız ve gerek bizzat giden gerekse başkalarını gönderen biri olarak kendinizi uluslararası Müjde hizmetine adamanız için iki teşvik edici noktaya değineceğim.

1. İnsan için imkânsız olan ne varsa, Tanrı için mümkündür (Markos 10:27). Nasır tutmuş yüreklere sahip günahkârların Mesih’e dönmesi, Tanrı’nın işidir ve O’nun egemen tasarısı dahilindedir. Zayıflığımızdan ötürü korkmamıza veya bunu kendimize dert edinmemize gerek yoktur. Savaş Rab’bindir ve zafer de O’ndan gelecektir.

2. Mesih bizim için harekete geçeceğinin ve bizim tarafımızda olacağının sözünü vermektedir, öyle ki, Müjde hizmetkârı olarak görevimiz sona erdiğinde, herhangi bir kayba uğradığımızı asla iddia edemeyeceğiz (Markos 10:29-30).

Mesih’in Müjde hizmetkârlığı tarifini takip ettiğimizde, bu görevin ağrılı yan etkilerinin bile bizim durumumuzu iyileştirmek için etkin olduğunu görürüz. Ruhsal sağlığımız, sevincimiz yüz kat artmaktadır. Öldüğümüz zamansa, ölmeyiz. Sonsuz yaşamı kazanırız.

Size bunları cesaretinizi toplayıp Mesih için fedakârlıkta bulunun diye söylemiyorum. Bunları sahip olduğunuz her şeyden vazgeçesiniz, en derindeki arzularınızı tatmin edecek yaşama kavuşasınız diye söylüyorum. Kralların Kralı’na hizmet etmenin o her şeyi aşan değeri uğruna, her şeyi süprüntü sayasınız diye söylüyorum. Mağazalardan bulup üzerinize geçirdiğiniz o paçavraları çıkarasınız ve Tanrı’nın büyükelçilerinin kuşandığı giysileri kuşanasınız diye söylüyorum.

Sevincinizi Unutmayın

Zulüm ve yoksulluk yaşayacağınızı temin ederim – ama yaşayacağınız sevinci de unutmayın! “Ne mutlu doğruluk uğruna zulüm görenlere! Çünkü Göklerin Egemenliği onlarındır” (Matta 5:10).

8 Ocak 1956’da, JimElliot ve dört hizmetkâr arkadaşı altmış kişilik bir Waorani kabilesine Müjde’yi ulaştırmaya çalışırken, beş Ekvatorlu Waorani yerlisi tarafından öldürüldüler.

Dört genç kadın eşlerini ve dokuz çocuk da babalarını kaybetti. ElisabethElliot, dünyanın bunu bir kabus olarak adlandırdığını yazdı. Sonrasında şöyle ekledi: “Dünya, JimElliot’un sözünün ikinci yan cümlesindeki gerçeği göremedi: ‘Kaybedemeyeceği şeyi kazanmak için elinde tutamayacağı şeyden vazgeçen kişi, akılsız değildir.’”

*“Dünya Hristiyanı” ifadesiyle anlatılmak istenen, bireysel kaygılara değil, küresel kaygılara sahip bir Hristiyan olmaktır.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın