Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Tanrı’nın İsteği, O’na Yaklaşmamızdır

Tanrı’nın İsteği, O’na Yaklaşmamızdır

133 kez okundu.

Yürekten bir içtenlikle Tanrı’ya yaklaşalım. (İbraniler 10:22)

Bu metinde bize verilen buyruk, Tanrı’ya yaklaşmamızdır. İbraniler kitabının yazarının buradaki temel gayesi, Tanrı’ya yaklaşmamız, O’nunla paydaşlığımızın olması ve O’ndan uzak bir Hristiyan yaşamına razı olmamamızdır.

Bu yaklaşma, fiziksel bir eylem değildir. Cennete gitmek için kendi başarılarınızla bir Babil Kulesi inşa etmek değildir. Kilise binasına gitmek ya da kilisede kürsüye doğru öne çıkmak da değildir. Bu yaklaşma, gözle görünmeyen bir yürek eylemidir. Bunu hiç kıpırdamadan, bir hastane yatağında yatarken ya da işe giderken kullandığınız bir trende de yapabilirsiniz.

Müjde’nin Merkezi

Tanrı bizi kendisine çekmek için harika ve bedeli çok yüksek şeyler yapmıştır. Müjde’nin merkezi işte budur. Getsemani Bahçesi’nin ve Golgota’daki Cuma’nın kalbi budur. O, Oğlu aracılığıyla kendisine yaklaşabilelim diye, Oğlu’nu acı çekmeye ve ölmeye yollamıştır. Yüce kurtuluş tasarısı içerisinde yapmış ve yapmakta olduğu her şey, bizim kendisine yaklaşabilmemiz içindir. Bu yakınlıksa bizim sevincimiz ve O’nun yüceliği içindir.

O’nun bize ihtiyacı yoktur. O’ndan uzak durursak, açlık ya da yoksulluk çekmez. Üçlübirlik paydaşlığı içerisinde mutlu olabilmesi için bize ihtiyacı yoktur. Ancak O, tüm günahımıza rağmen Oğlu aracılığıyla, canlarımızı tamamen ve sonsuza dek tatmin edebilecek tek Gerçeklik olan kendisine karşılıksız olarak erişmemize izin vererek, merhametini daha da bollaştırmaktadır. “Bol sevinç vardır senin huzurunda; sağ elinden mutluluk eksilmez.” (Mezmurlar 16:11).

Bu satırları okuduğunuz sırada bile, Tanrı’nın sizin için olan isteği budur. Mesih bunun için, sizin Tanrı’ya yaklaşmanız için öldü.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın