Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Çaresizler İçin Bir Sığınak

Çaresizler İçin Bir Sığınak

116 kez okundu.

İyiliğin ne büyüktür! Sana sığınanlar için onu yaptın. (Mezmurlar 31:19 – Kitab-ı Mukaddes Çevirisi)

Gelecek lütfu deneyimleyip deneyimlemeyeceğimiz, genellikle Tanrı’ya sığınıp sığınmayacağımıza veya O’nun şefkatinden şüphe duyup başka sığınaklara koşup koşmayacağımıza bağlıdır.

Tanrı’ya sığınanlar için, gelecek lütuf vaatleri sayıca çoktur ve zengindir.

  • O’na sığınanların hiçbiri ceza görmez. (Mezmurlar 34:22)
  • O kendisine sığınan herkesin kalkanıdır. (2. Samuel 22:31)
  • Ne mutlu O’na sığınanlara! (Mezmurlar 2:12)
  • RAB iyidir, sıkıntı gününde hisardır; ve kendisine sığınan adamları bilir. (Nahum 1:7 – Kitab-ı Mukaddes Çevirisi)

Tanrı’ya sığınarak herhangi bir sevaba girmiş olmayız. Zayıf ve korunmaya muhtaç bir halde olduğumuz için sığınmak, kendi kendimize yeterliliğimizle bize takdir kazandıracak bir şey değildir. Sığınmak yalnızca kendimizi çaresiz olarak ve sığınağı da bir kurtuluş yeri olarak gördüğümüzün bir göstergesidir.

Yukarıda atıfta bulunduğum tüm vaatlerde, Tanrı’dan büyük bereket bulmanın şartı O’na sığınmamızdır. Bu şart sevaba bağlı olup da övgüye değer olan bir şart değildir. Bu şart çaresizlik, kabul edilmiş bir zayıflık, ihtiyaç ve güven şartıdır.

Çaresizlikte talepte bulunma ya da hak etme söz konusu değildir; yalnızca merhamet için yalvarılır ve lütuf aranır.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın