Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Ruhsal Girişim İçin Esin

Ruhsal Girişim İçin Esin

121 kez okundu.

“Ölümden diril!” (Efesliler 5:14)

Her girişim –yani ilk adımı atma isteği– Tanrı tarafından esinlenmez. Bazı insanlar size, “Ayağa kalk ve mücadeleye devam et! İsteksizliğini boğazından yakala ve at – sadece yapılması gerekeni yap!” diyebilirler. İnsan girişimi derken anlatmak istediğimiz işte budur. Fakat Tanrı’nın ruhu üzerimize geldiğinde “Ayağa kalk ve mücadeleye devam et” sözüne bir esin katıldığını görürüz.

Gençken hepimizin hayalleri ve istekleri vardır, ama er ya da geç bunlara ulaşabilecek gücümüzün olmadığını fark ederiz. Arzuladığımız her şeyi yapamayız; böylece eğilimimiz, hayallerimizi ve isteklerimizi ölü saymak olmalıdır. Ve Tanrı gelip bize, “…Ölümden diril!…” der. Tanrı bize ilham verdiğinde öyle mucizevi bir güçle gelir ki “ölümden diriliriz” ve imkansızı gerçekleştiririz. Ruhsal girişim konusundaki önemli bir nokta ise, yaşamın ve gücün “ayağa kalkıp mücadeleye devam ettikten” sonra gelmesidir.

Tanrı bize zaferli bir hayat vermez – biz zafer kazandıkça hayat verir. Tanrı’dan ilham geldiğinde ve bize, “…Ölümden diril!…” dediğinde, ayağa kalkmalıyız; Tanrı bizi ayağa kaldırmayacaktır. Rabbimiz eli sakat adama, “Elini uzat” demişti (Matta 12:13). Adam elini uzatır uzatmaz eli iyileşti. Ama adamın bir girişimde bulunması gerekti. Zafer kazanma girişimini elimize alırsak Tanrı’dan gelen ilhamın bizde olduğunu göreceğiz, çünkü Tanrı bize yaşama gücünü hiç beklemeden doğrudan verir.

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın