Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » İsa Koyunlarını Korur

İsa Koyunlarını Korur

131 kez okundu.

“Simun, Simun, Şeytan sizleri buğday gibi kalburdan geçirmek için izin almıştır. Ama ben, imanını yitirmeyesin diye senin için dua ettim. Geri döndüğün zaman kardeşlerini güçlendir.” (Luka 22:31-32)

Her ne kadar Petrus, gerçekte İsa’yı üç kez inkâr ederek başarısızlık gösterse de, İsa’nın duası onu tümüyle mahva gitmekten korudu. Acı acı ağladı ve kendisinin Pentikost’taki mesajında da gördüğümüz o sevinç ve cesarete yeniden kavuşturuldu. İsa, imanımızın başarısızlığa uğramaması için bugün bizim için de aynı şekilde dua etmektedir. Pavlus bunu Romalılar 8:34’te söylüyor.

İsa koyunlarının korunacağını ve onların asla mahvolmayacağını vaat etti. “Koyunlarım sesimi işitir. Ben onları tanırım, onlar da beni izler. Onlara sonsuz yaşam veririm; asla mahvolmayacaklar. Onları hiç kimse elimden kapamaz” (Yuhanna 10:27-28).

Bunun sebebi, Tanrı’nın koyunların imanını korumak üzere etkin olmasıdır. “Sizde iyi bir işe başlamış olan Tanrı’nın bunu Mesih İsa’nın gününe dek tamamlayacağına güvenim var” (Filipililer 1:6).

İman savaşını kendi başımıza sürdürmeye terk edilmiş değiliz. “Kendisini hoşnut edeni hem istemeniz hem de yapmanız için sizde etkin olan Tanrı’dır” (Filipililer 2:13).

Eğer Tanrı’nın çocuğuysanız, O’nun kendi “isteğini yerine getirebilmeniz için sizi her iyilikle” donatacağına ve “kendisini hoşnut eden şeyi İsa Mesih aracılığıyla bizlerde” gerçekleştireceğine ilişkin, O’nun Sözü’nün güvencesine sahipsiniz (İbraniler 13:21).

İmanda ve sevinçte dayanmamız, nihai olarak Tanrı’nın ellerindedir. Evet, savaşmamız gerekiyor. Ama bu savaş bizzat Tanrı’nın bizde çalışmasıdır. O bunu kesinlikle yapacaktır çünkü Romalılar 8:30’da dendiği gibi, “Akladıklarını yüceltti.” Tanrı’nın akladıklarının yüceltilişi kesindir.

İmana getirdiği ve akladığı kişilerin hiçbirini kaybetmeyecektir.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın