Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Beyazlara Bürünmüş Olarak Yürüyor Muyuz?

Beyazlara Bürünmüş Olarak Yürüyor Muyuz?

138 kez okundu.

Mesih nasıl ölümden dirildiyse, biz de yeni bir yaşam sürmek üzere… O’nunla birlikte ölüme gömüldük.” (Romalılar 6:4)

Ak kefenler içindeki bir cenaze törenini, yani eski yaşamın gömülmesini, yaşamadan tam bir kutsallaştırılmayı hiç kimse deneyim edemez. Bu son derece önemli değişim ölüm sayesinde gerçekleşmezse, kutsallaştırma inanılması güç bir hayalden öteye gidemeyecektir. Diriliş, “ak kefenler içindeki bir cenaze töreni”, yani tek bir dirilişi olan bir ölümle –İsa Mesih’in yaşamına diriliş– olmalıdır. Böyle bir yaşamı hiçbir şey yenilgiye uğratamaz. Bu yaşamda Tanrı’yla birlik yalnızca tek bir amaç uğruna vardır – bu da O’nun tanığı olmaktır.

Gerçekten de son günlerinizin yaklaştığının farkında mısınız? Son günlerinizi sık sık düşündünüz mü? Hiç kimse cenazesine heyecanlı bir ruh haliyle gitmez, ölüyken ne cenazenize gidebilirsiniz ne de heyecan duyabilirsiniz. Ölüm, varlığı sona erdirmek demektir. Tanrı’yla uzlaşmalısınız ve şu ana kadar sürdürdüğünüz gibi gayretle uğraşıp didinen türde bir Hıristiyan olmaktan vazgeçmelisiniz. Mezardan kaçıyor ve ölmeyi sürekli olarak reddediyoruz. Ölüm uğraşıp didinmekle olmaz, ölüme teslim olmalısınız. Ölmek – “O’nun ölümüne vaftiz edilmek”tir (Ro­malılar 6:3).

“Ak kefenler içinde bembeyaz bir cenaze töreniniz” oldu mu, yoksa gerçekleşme olasılığı olmayan bir şekilde kendinizi mi kandırıyorsunuz? Hayatınızda son gününüz olarak işaretlediğiniz bir nokta oldu mu? Hayatınızda geriye dönüp alçakgönüllülükle ve karşı konulmaz bir minnettarlıkla hatırlayıp dürüstçe “Evet, o zaman, ‘ak kefenler içindeki cenaze törenimde’ Tanrı’yla bir anlaşma yaptım” dediğiniz bir yer ve mekân var mı?

“Tanrı’nın isteği şudur: Kutsal olmanız…” (1.Selanikliler 4:3). Tanrı’nın isteğinin gerçekte bu olduğunu anladığınız an, bunlara doğal bir yanıt olarak kutsallaştırılma sürecine gireceksiniz. Şimdi bu “cenaze törenini” deneyim etmek ister misiniz? Bugünün yeryüzündeki son gününüz olduğu ile ilgili olarak O’nunla aynı fikirde misiniz? Anlaşma zamanı tamamen size bağlı.

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın