Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Tanrı Tarafından Çağrılmış

Tanrı Tarafından Çağrılmış

116 kez okundu.

“Sonra Rab’bin sesini işittim: ‘Kimi göndereyim? Bizim için kim gidecek?’ diyordu.Ben! Beni gönder’ dedim.” (Yeşaya 6:8)

Tanrı’nın çağrısı Yeşaya’ya yönelik değildi – Yeşaya bir tesadüf eseri duydu bu çağrıyı, “…Bizim için kim gidecek?” Tanrı’nın çağrısı sadece seçkin bir kesim için değil, herkes içindir. Tanrı’nın çağrısını işitebilmem kulaklarımın algısına, tam olarak ne duyduğum ise ruhsal tutumuma bağlıdır. “Çünkü çağrılanlar çok, ama seçilenler azdır” (Matta 22:14). Yani az olanlar seçilmiş olduklarını kanıtlarlar. Seçilmiş olanlar, İsa Mesih aracılığıyla Tanrı’yla ilişki kuranlar ve ruhsal durumlarını değiştirip kulaklarını açanlardır. Sonra “Rab’bin sesinin” sürekli olarak şu soruyu sorduğunu işitirler: “Bizim için kim gidecek?” Fakat Tanrı bir kişiyi belirleyip “Sen git” demez. Yeşaya’yı gitmeye zorlamadı. Yeşaya Tanrı’nın huzurunda duruyordu ve çağrıyı işitti. Tam bir özgürlükle dudaklarından dökülen yanıt sadece, “Ben! Beni gönder” olabilmişti.

Tanrı’nın gelip sizi zorlamasını veya size yalvarmasını beklemeyi aklınızdan çıkartın. Rabbimiz öğrencilerini çağırdığında karşı konulamaz bir baskı kurmadı. Sakin ama tutkulu bir kararlılıkla söylenen, “Ardımdan gel” sözünü işiten adamların tüm duyuları açıktı (Matta 4:19). Eğer Kutsal Ruh’un bizi Tanrı’yla baş başa bırakmasına izin verirsek Yeşaya’nın işittiklerini biz de işiteceğiz – yani “Rab’bin sesini.” Tam bir özgürlükle biz de, “Ben! Beni gönder” diyeceğiz.

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın