Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Sunu Gibi Dökülmeye Hazır Mısın?

Sunu Gibi Dökülmeye Hazır Mısın?

141 kez okundu.

“Kanım imanınızın sunusu ve hizmeti üzerine adak şarabı gibi dökülecek olsa da seviniyor, hepinizin sevincine katılıyorum.” (Filipililer 2:17)

Başka bir imanlının işi için –insanların imanı ve hizmeti uğruna bir sunu olarak dökülmek üzere– kendinizi sunmak ister misiniz? Yoksa şöyle mi diyorsunuz: “Şu anda bir sunu gibi dökülmek istemiyorum, Tanrı’nın bana nasıl hizmet etmem gerektiğini söylemesini de istemiyorum. Kendi sunağımı kendim seçmek istiyorum. Ve özel insanların beni görüp, ‘Aferin’ demesini istiyorum.”

Bir kahraman yerine konulduğunuzda Tanrı’nın hizmet yolunu izlemek bir şey, diğer insanların ayakları altında “kapı paspası” olmanızı isteyen Tanrı’nın sizin için işaretlediği yolları izlemek başka bir şeydir. Belki Tanrı’nın isteği size, “Yoksulluk çekmeyi de bilirim…” (Filipililer 4:12) diyebilmeyi öğretmektir. Bu şekilde sunulmayı ister misiniz? Kovanın dibindeki son damla olmaya, yani kendileri uğruna hizmet ettiğiniz kişilerin bile sizi hatırlamayacak kadar önemsiz görmesine hazır mısınız? Son damlasına kadar kullanılıp tükenerek sunulmaya ve dökülmeye – hizmet edilmeyi aramadan hizmet etmeye razı mısınız? Bazı imanlılar birer aziz tavırları takınmış bir haldeyken ayak işlerine el süremezler, çünkü bu tür hizmetlerin kendi saygınlıklarına yaraşmadığını düşünürler.

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın