Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Uzun Zamandır Beklenen Ziyaret

Uzun Zamandır Beklenen Ziyaret

115 kez okundu.

“İsrail’in Tanrısı Rab’be övgüler olsun! Çünkü halkının yardımına gelip onları fidyeyle kurtardı. Eski çağlardan beri kutsal peygamberlerinin ağzından bildirdiği gibi, kulu Davut’un soyundan bizim için güçlü bir kurtarıcı çıkardı; düşmanlarımızdan, bizden nefret edenlerin hepsinin elinden kurtuluşumuzu sağladı.” (Luka 1:68-71)

Elizabet’in kocası Zekeriya’nın Luka 1. bölümde geçen bu sözlerinde özellikle önemli olan iki şeye dikkat edelim.

İlk olarak, bunun dokuz ay öncesinde, Zekeriya kendi karısının çocuk sahibi olabileceğine inanmıyordu. Şimdiyse, Kutsal Ruh’la dolu bir şekilde, Tanrı’nın gelmekte olan Mesih’te gerçekleştirecek olduğu kurtarıştan o kadar emin ki, cümlesini geçmiş zamanda kuruyor: “[O] halkının yardımına gelip onları fidyeyle kurtardı.” İman aklına göre, Tanrı tarafından vaat edilen bir eylem, olmuş demektir. Zekeriya, Tanrı’nın ağzından çıkan her bir söze güvenmeyi öğrenmişti ve bu nedenle de ciddi bir güven duygusu vardı: Tanrı “halkının yardımına gelip onları fidyeyle kurtardı!” (Luka 1:68).

İkinci olaraksa, Mesih olan İsa’nın gelişi, Tanrı tarafından dünyaya yapılan bir ziyaret olarak karşımıza çıkıyor: İsrail’in Tanrısı halkının yardımına gelip onları fidyeyle kurtardı. Yahudi halkı, yüzyıllar boyunca Tanrı’nın artık kendisini onlardan uzaklaştırdığı inancıyla bitkin düşmüştü. Peygamberlikler son bulmuştu. İsrail, Roma’nın eline düşmüştü ve İsrail’deki tüm kutsallar, Tanrı’nın ziyaretini bekliyorlardı. Luka bize bir başka yaşlı adam olan dindar Şimon’un “İsrail’in avutulmasını özlemle bekliyor” olduğunu söylüyor (Luka 2:25). Benzer şekilde, duadan ayrılmayan yaşlı Anna da, “Yeruşalim’in kurtuluşunu bekleyen” biriydi (Luka 2:38).

Bu günler, harika bekleyişlerin günüydü. Şimdiyse uzun zamandır beklenen Tanrı ziyareti, gerçekleşmek üzereydi. Hatta O, hiç kimsenin beklemediği bir şekilde gelmek üzereydi.

Yazar: JOHN PIPER

Bir yanıt yazın