Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Yaşam Tanrı’nın Sözüne Bağlıdır

Yaşam Tanrı’nın Sözüne Bağlıdır

132 kez okundu.

Musa sözlerini bitirince, İsrailliler’e şöyle dedi: “Bugün size bildirdiğim bu uyarıcı sözlerin tümünü benimseyin. Bu yasanın bütün sözlerine dikkat etmeleri ve yerine getirmeleri için çocuklarınıza buyruk verin. Bunlar sizin için boş sözler değildir, sizin yaşamınızdır. Şeria Irmağı’ndan geçerek mülk edineceğiniz ülkede ömrünüz bu sözler sayesinde uzun olacaktır.” (Yasa’nın Tekrarı 32:45-47)

Tanrı’nın Sözü ıvır zıvır bir şey değildir; ölüm kalım meselesidir. Eğer Kutsal Yazılar’a ıvır zıvır, boş sözler olarak bakarsanız, yaşamı kaybedersiniz.

Fiziksel yaşamımız bile Tanrı’nın Sözü’ne bağlıdır çünkü O’nun Sözü’yle yaratıldık (Mezmurlar 33:6; İbraniler 11:3) ve O, “güçlü sözüyle her şeyi devam ettirir” (İbraniler 1:3).

Ruhsal yaşamımız Tanrı’nın Sözü’yle başlar: “O, bizleri kendi isteği uyarınca, gerçeğin bildirisiyle [sözüyle] yaşama kavuşturdu” (Yakup 1:18). “Tanrı’nın diri ve kalıcı sözü aracılığıyla yeniden doğdunuz” (1. Petrus 1:23).

Tanrı’nın Sözü’yle yalnızca yaşamaya başlamıyor, aynı zamanda O’nun Sözü’yle yaşamaya devam ediyoruz: “İnsan yalnız ekmekle yaşamaz, Tanrı’nın ağzından çıkan her sözle yaşar” (Matta 4:4; Yasa’nın Tekrarı 8:3).

Yani fiziksel yaşamımız Tanrı’nın Sözü’yle yaratılmış ve bu Söz tarafından devam ettirilmekte ve ruhsal yaşamımız da Tanrı’nın Sözü’yle doğmakta ve korunmaktadır. Tanrı Sözü’nün yaşam veren gücüne ilişkin kim bilir kaç tane tanıklık bulabiliriz!

Gerçekten de, Kutsal Kitap “sizin için boş sözler değildir”, sizin yaşamınızdır! Tüm sevincin temeli yaşamdır. Büsbütün var olmaktan –yaratılışımızdan ve korunmamızdan– daha temel bir şey yoktur.

Bunların hepsini Tanrı’nın güçlü Sözü’ne borçluyuz. O aynı güçle, ruhsal yaşamımızın yaratılması ve devam ettirilmesi için Kutsal Yazılar’da konuşmuştur. Bu nedenle, Kutsal Kitap sizin için boş sözler değil, sizin yaşamınız, sevincinizin temeli ve çırasıdır!

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın