Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Kusurlu Hristiyanlar İçin Umut

Kusurlu Hristiyanlar İçin Umut

83 kez okundu.

Kutsal kılınanları tek bir sunuyla sonsuza dek yetkinliğe erdirmiştir. (İbraniler 10:14)

Bu ayet bizler gibi kusurlu günahkârlar için teşvikle ve kutsallık yolunda motivasyonla doludur.

Bu, göksel Babanız’ın gözünde yetkinliğe erdirilmiş bir şekilde durmakta olduğunuzdan emin olabileceğiniz anlamına gelmektedir. Bunun sebebi şu anda mükemmel olmanız değil, mükemmel olmayıp şu anda “kutsal kılınan”, “takdis olunan” kişilerden olmanızdır. Bu, Tanrı’nın vaatlerine olan imanınız sayesinde üzerinizdeki kusuru atmakta ve gittikçe daha da kutsal olma yolunda ilerlemekte olduğunuz anlamına gelmektedir. İbraniler 10:14’ün ana fikri budur.

İmanınız, içinizde günahı bırakma ve kutsallıkta ilerleme isteği doğuruyor mu? Kusurluluğun ortasında Mesih’e bakabilecek ve “Beni kendi gözünde zaten kusursuz kıldın” diyebilecek olan iman, böyle bir imandır.

Bu iman şöyle der: “Ey Mesih, bugün günah işledim. Ama günahımdan nefret ediyorum. Çünkü Sen, yasanı yüreğime yazdın ve ben ona uymayı yürekten istiyorum. Seni hoşnut eden şeyi yapabilmem için içimde işliyorsun (İbraniler 13:21). Böylece ben, hâlâ işlemekte olduğum günahtan ve aklımdan geçen günahlı düşüncelerden nefret ediyorum.”

Kurtaran İman

Doğru ve gerçekçi olan, kurtaran iman budur. Şu sözlerin zevkine varabilecek olan iman budur: “Kutsal kılınanları tek bir sunuyla sonsuza dek yetkinliğe erdirmiştir.”

Bu iman, güçlülerin övüncü değil, Kurtarıcı’ya muhtaç olan zayıfların feryadıdır. Sizleri Mesih’e bu şekilde güvenecek kadar zayıf olmaya davet ve teşvik ediyorum.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın