Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Net Görüş

Net Görüş

128 kez okundu.

“Seni ulusların gözlerini açmak… için gönderiyorum. Öyle ki… günahlarının affına kavuşsunlar.” (Elçilerin İşleri 26:17-18)

Bu ayet İsa Mesih’in bir öğrencisinin Yeni Antlaşma’nın tümünde verdiği en öz mesajdır.

Tanrı’nın bol lütfu şu sözlerle özetlenir, “…günahlarının affına kavuşsunlar…” Kişi, imanlı yaşamında başarısızlığa uğrarsa, bu genellikle hiçbir şeye kavuşmamış olmasından kaynaklanır. Bir kişinin kurtulmuş olduğunun tek belirtisi İsa Mesih’ten bir şey almış olmasıdır. Tanrı için çalışan işçiler olarak görevimiz insanların gözlerini açmaktır öyle ki karanlıktan ışığa dönsünler. Ancak bu kurtuluş değildir, sadece tövbedir, yani insanın uykusundan uyanma çabası.

Sözde Hristiyan olan kimselerin çoğunluğunun böyle olduğunu söylersem sanırım abartmış olmam. Bunların gözleri açılmıştır, ama henüz hiçbir şeye kavuşmamışlardır. Tövbe yeniden doğuş değildir. Günümüz öğretişinde ihmal edilen bir gerçektir bu. Kişi yeniden doğduğunda, yeniden doğuşun Her Şeye Egemen Tanrı’dan bir armağan olduğunu ve kendi kararlarından kaynaklanmadığını bilir. İnsanlar yeminler edebilir, vaatler verebilir ve Tanrı’yı izleme konusunda kararlı olabilirler, ama bunlardan hiçbiri kurtuluş değildir. Kurtuluş, İsa Mesih’in yetkisiyle Tanrı’dan bir şey alabileceğimiz yere getirilmemiz anlamına gelir, bu da günahların bağışlanmasıdır.

Ancak bundan sonra Tanrı’nın ikinci büyük lütuf eylemi gerçekleşir: “…günahlardan arınmış kişiler arasında bir mirasa sahip olmak….” Günahlardan arındırılma söz konusu olduğunda, yeniden doğmuş kişi tüm haklarını bilinçli olarak İsa Mesih’e devreder ve kendisini Tanrı’nın insanlara sunduğu hizmetle özdeşleştirir.

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın