Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Demir Atmış Sevincimiz

Demir Atmış Sevincimiz

135 kez okundu.

“Benim yüzümden insanlar size sövüp zulmettikleri, yalan yere size karşı her türlü kötü sözü söyledikleri zaman ne mutlu size!” (Matta 5:11)

“Bununla birlikte, ruhların size boyun eğmesine sevinmeyin, adlarınızın gökte yazılmış olmasına sevinin.” (Luka 15:20)

İsa mutluluğumuzu acı ve başarının yarattığı tehditlerden koruyacak bir sır açıklamıştır. O sır da şudur: Göklerdeki ödülünüz büyüktür. O ödülün neticesi de İsa Mesih’in yüceliğinin doluluğundan zevk almaktır (Yuhanna 17:24).

İsa mutluluğumuzu acıdan şu sözleriyle korur: “Benim yüzümden insanlar size sövüp zulmettikleri, yalan yere size karşı her türlü kötü sözü söyledikleri zaman ne mutlu size! Sevinin, sevinçle coşun! Çünkü göklerdeki ödülünüz büyüktür.” (Matta 5:11-12)

Göklerdeki büyük ödülümüz, sevincimizi sövgü ve zulüm tehdidinden kurtarmaktadır. 

Ayrıca İsa mutluluğumuzu şu sözleriyle başarıdan da korur: “Bununla birlikte, ruhların size boyun eğmesine sevinmeyin, adlarınızın gökte yazılmış olmasına sevinin.” (Luka 10:20).

Elçiler sevinçlerini hizmetteki başarıları üzerine kurma hatasına düştüler. “Senin adını andığımızda cinler bile bize boyun eğiyor!” (Luka 10:17). Ama bu durum onların sevincini, sevincin bağlı olduğu o tek sağlam demirden ayırabilirdi. Dolayısıyla İsa onlara çok daha büyük olan göksel ödülü vaat ederek, elçilerin sevincini başarı tehdidinden korumaktadır. Adlarınızın gökte yazılmış olmasına sevinin. Mirasınız sınırsız, sonsuz, kesindir.

Sevincimiz güvendedir. Ne acı ne de başarı bu sağlam demiri yıkabilir. Göklerdeki ödülünüz büyüktür. Adınız orada yazılıdır. Güvence altındadır. İsa acı çeken kutsalların mutluluğunu, göklerdeki ödülle demirlemiştir ve O, başarılı kutsalların mutluluğunu da aynı şekilde o ödülle demirlemiştir.

Bu sayede de bizi dünyasal ıstırap ve zevklerin zorbalığından, dünyasal acı ve başarıdan özgür kılmıştır.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın