Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Hatırlatma Mücadelesi

Hatırlatma Mücadelesi

139 kez okundu.

Ama şunu anımsadıkça umutlanıyorum: RAB’bin sevgisi hiç tükenmez, merhameti asla son bulmaz. (Ağıtlar 3:21-22)

Umudun en büyük düşmanlarından birisi, Tanrı’nın vaatlerini unutmaktır. Hatırlatmak yüce bir hizmettir. Hem Petrus hem de Pavlus bu amaçla yazdığını söylemiştir (2. Petrus 1:13; Romalılar 15:15).

Bilmeye ihtiyaç duyduğumuz şeyi bize hatırlatan baş Yardımcı, Kutsal Ruh’tur (Yuhanna 14:26). Ancak bu, sizin pasif kalmanız gerektiği anlamına gelmez. Siz kendi hatırlatma hizmetinizden sorumlusunuz. Üstelik hatırlatma yapmanız gereken ilk kişiyse sizsiniz.

Aklımız şu büyük güce, hatırlatmalar yaparak kendi kendiyle konuşabilme gücüne sahiptir. Akıl, metnin de söylediği gibi “anımsayabilir”: “Ama şunu anımsadıkça umutlanıyorum: RAB’bin sevgisi hiç tükenmez” (Ağıtlar 3:21-22).

Tanrı’nın Sözlerini Hatırlama

Eğer Tanrı’nın kendisi ve bizim hakkımızda söylediklerini anımsamazsak, ruhça zayıf düşeriz. Bunu kendi acı tecrübelerimden nasıl da biliyorum! Kafanızın içindeki tanrısız mesajların çamurunda yuvarlanmayın. Şu gibi mesajları kastediyorum: “… yapamam.” “… yapmayacak.” “Asla … yapmazlar.” “Hiç … olmadı.”

Konu, bunların doğru ya da yanlış olması değildir. Daha yüce bir şeyi anımsamadığınız sürece, aklınız her zaman bunları doğru kılmanın bir yolunu bulacaktır. Tanrı, imkânsızlıklar Tanrısı’dır. İmkânsız bir durumun içerisinden nasıl çıkacağınız hakkında kafa yormak, kendinize Tanrı’nın imkânsız şeyler yapmakta olduğu gerçeğini hatırlatmakla aynı etkiye sahip değildir. Kendimize Tanrı’nın büyüklüğünü, lütfunu, gücünü ve bilgeliğini hatırlatmadığımız sürece, akılsız bir kötümserliğin içine dalarız. “Akılsız ve bilgisizdim, karşında bir hayvan gibi” (Mezmurlar 73:22).

77. Mezmur’da umutsuzluktan umuda yapılan büyük dönüş, şu sözlerle gerçekleşmektedir: “RAB’bin işlerini anacağım; evet, geçmişteki harikalarını anacağım. Yaptıkları üzerinde derin derin düşüneceğim; bütün işlerinin üzerinde dikkatle duracağım” (Mezmurlar 77:11-12).

Yaşamımın büyük mücadelesi budur. Sizinki de öyledir diye varsayıyorum. Hatırlatma mücadelesi! Kendime. Sonra da başkalarına.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın