Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Müjde’nin Nihai Amacı

Müjde’nin Nihai Amacı

126 kez okundu.

Böylece şimdi O’nun kanıyla aklandığımıza göre, O’nun aracılığıyla Tanrı’nın gazabından kurtulacağımız çok daha kesindir. Çünkü biz Tanrı’nın düşmanlarıyken Oğlu’nun ölümü sayesinde O’nunla barıştıksa, barışmış olarak Oğlu’nun yaşamıyla kurtulacağımız çok daha kesindir. Yalnız bu kadar da değil, bizi şimdi Tanrı’yla barıştırmış olan Rabbimiz İsa Mesih aracılığıyla, Tanrı’nın kendisiyle de övünüyoruz. (Romalılar 5:9-11)

Kurtulmamız gereken şey nedir? 9. ayet bunu açıkça ifade ediyor: Tanrı’nın gazabı. “Böylece şimdi O’nun kanıyla aklandığımıza göre, O’nun aracılığıyla Tanrı’nın gazabından kurtulacağımız çok daha kesindi.” Ancak Müjde’nin en yüce, en iyi, en dolu ve en tatmin edici ödülü bu mudur?

Hayır. 10. ayet şöyle diyor: “Oğlu’nun yaşamıyla kurtulacağımız çok daha kesindir.” Sonrasında 11. ayet, Müjde’nin nihai amacına kadar ilerliyor: “Yalnız bu kadar da değilTanrı’nın kendisiyle de övünüyoruz.”

İyi haberin en sonundaki en yüce iyilik budur. Bundan sonra başka bir ek “daha” yoktur. Pavlus yalnızca bu noktaya nasıl geldiğimizi söylemektedir: “bizi şimdi Tanrı’yla barıştırmış olan Rabbimiz İsa Mesih aracılığıyla.”

Müjde’nin nihai amacı, “Tanrı’nın kendisiyle” övünüp sevinmemizdir. Müjde’deki en yüce, en dolu, en derin, en tatlı iyilik, kurtarılmış halkı tarafından zevk alınan Tanrı’nın kendisidir.

Tanrı, Mesih’te bedel oldu (Romalılar 5:6-8) ve yine Tanrı, Mesih’te ödül oldu (Romalılar 5:11).

Müjde, Tanrı’nın O’nda sonsuza dek zevk bulmamızı sağladığının iyi haberidir.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın