Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Tanrı’yla Hiç Yalnız Kaldığınız Oldu Mu?

Tanrı’yla Hiç Yalnız Kaldığınız Oldu Mu?

159 kez okundu.

”Ama kendi öğrencileriyle yalnız kaldığında, onlara her şeyi açıklardı.” (Markos 4:34)

Bizim O’nunla Yalnız Kalmamız. İsa bizi sürekli bir kenara çekip durmadan bize bir şeyleri açıklamaz; bize anlayabileceğimiz kadarını anlatır. Diğer insanların yaşamları bize örnektir, ama Tanrı bizden kendi ruhlarımızı denetlememizi ister. Bu yavaş bir iştir – o kadar yavaş ki, bir kişiyi Tanrı’nın amaçlarına uyar hale getirmek Tanrı’nın tüm zamanını alır. Ancak kendi kişiliğimizin derin ve gizli bölgelerini Tanrı’nın görmesine izin verdiğimiz zaman bizi kullanabilir.

Kendimizle ilgili bu kadar cahil olmamız ne kadar da şaşırtıcıdır! İçimize baktığımızda bizdeki kıskançlığı, tembelliği ve gururu görmeyiz. Ama İsa, kendi lütfu bizde çalışmaya başlamadan önce bile içimizde tuttuğumuz her şeyi bize açıklayacaktır. Kaçımız içimize cesaretle bakmayı öğrenebildi?

Kendimizi anladığımız fikrinden kurtulmalıyız. Bu yok edilmesi gereken gururun en son zerreleridir. Bizi anlayan tek kişi Tanrı’dır. Ruhsal yaşamımızdaki en büyük bela kibirdir. Tanrı’nın gözünden nasıl göründüğümüzü birazcık olsun kavrayabilsek “Ne kadar değersizim” sözünü bir daha asla ağzımıza almayız. Bu cümleyi kurmaya bile gerek kalmaz. Fakat değersiz olduğumuza dair herhangi bir şüphe var olduğu sürece Tanrı bizi bire bir yakalayana dek etrafımızı sarmayı sürdürecektir.

İçimizde herhangi bir gurur ve kendini beğenmişlik zerresi kalmışsa, İsa bize bir şey öğretemez. Dahi gururumuz zarar gördüğünde, İsa yürek kırıklığını ve hayal kırıklığını yaşamamıza izin verecektir. Pek çok yanlış düşkünlükleri ve arzuları ortaya serecektir – bizi yüz yüze bırakacağı, asla aklımıza gelmeyen şeyleri bile… Birçok şey bize açıklanmıştır, genellikle de bizde hiçbir etki bırakmamıştır. Ama Tanrı bizi bu şeylerden yalnız başımıza geçirdiğinde açık olarak görüneceklerdir.

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın