Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Acı Çekmenin Anlamı

Acı Çekmenin Anlamı

125 kez okundu.

Mesih uğruna aşağılanmayı Mısır hazinelerinden daha büyük zenginlik saydı. Çünkü alacağı ödülü düşünüyordu. (İbraniler 11:26)

Acı çekmeyi seçmemizin sebebi sadece bize acı çekmemizin söylenmesi değil, bize bunu söyleyen Kişi’nin acıları sonsuz sevince giden yol olarak tanımlıyor olmasıdır.

O, bizi acılardaki itaate yönlendirmektedir. Bunu yaparken güttüğü amaçsa bizim göreve adanmışlığımızı göstermemiz, ahlaki azmimizin boyutunu açığa çıkarmamız ya da acı eşiğimizin ne denli yüksek olduğunu ortaya koymamız değil, ancak samimi (çocuksu) bir imanla, O’nun insanı tümüyle tatmin eden vaatlerinin sınırsız değerini sergileyebilmemizdir. Nitekim O’nun görkeminin insanı tümüyle tatmin eden yüceliği ve güzelliği, tüm vaatlerin gerçekleştiği yerdir.

Musa, “Bir süre için günahın sefasını sürmektense, Tanrı’nın halkıyla birlikte baskı görmeyi yeğledi… Çünkü alacağı ödülü düşünüyordu” (İbraniler 11:25-26). Dolayısıyla, Musa’nın itaati onun acı çekme azmini değil, ancak alacağı ödülü, yani Mesih’te ondan yana olan Tanrı’yı yüceltmiş oldu.

Hristiyan hedonizminin özü budur. Acılar aracılığıyla sevinci kovalayarak, sevincimizin Kaynağı’nın insanı tümüyle tatmin eden değerini yüceltiriz. Tanrı acı tünelinin sonunda bizzat ortaya çıkar ve ışık saçar.

Eğer güttüğümüz amacın ve acılardaki sevincimizin temelinin O olduğunu ifade etmezsek, o hâlde çektiğimiz acıların anlamı da kaybolur.

O anlam da şudur: Tanrı kazançtır. Tanrı kazançtır. Tanrı’nın kendisi bizzat kazancımızdır. Acılarımızın anlamı işte budur.

İnsanın baş amacı, Tanrı’yı yüceltmektir. Biz Tanrı’da en çok ne zaman tatmin bulursak O’nun da en çok o zaman yüceltilmiş olacağı gerçeği, acı zamanlarında diğer zamanlara kıyasla daha da doğrudur.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın