Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Mesih’in Bizim İçin Acı Çekmesi

Mesih’in Bizim İçin Acı Çekmesi

153 kez okundu.

Sizin için acı çektiğime şimdi seviniyorum. Mesih’in, kendi bedeni, yani kilise uğruna çektiği sıkıntılardan eksik kalanlarını kendi bedenimde tamamlıyorum. (Koloseliler 1:24)

Mesih günahkârlar için acı çekerek ve ölerek, dünya için bir sevgi hazırlamıştır. Bu, kusursuz bir sunudur. Tüm halkının tüm günahlarının tüm kefaretini öder. Bu sunuyu daha iyi bir armağan hâline getirecek hiçbir katkı söz konusu değildir. Hiçbir eksiği yoktur ancak bir şey dışında. Mesih’in bunu dünyadaki uluslara bizzat sunması gerekir.

Tanrı’nın bu eksikliğe yönelik cevabı, Mesih’in halkını, O’nun çektiği sıkıntıları dünyaya kişisel olarak sunmaya davet etmektir. Bunu yaparak, “çektiği sıkıntılardan eksik kalanlarını” tamamlamış oluruz. Bu sıkıntıların maksadını, yani bunların sınırsız değerini bilmeyen kişilere bunların kişisel olarak sergilenmesini tamamlamış oluruz.

Ancak Koloseliler 1:24’teki en harika nokta, Pavlus’un Mesih’in sıkıntılarından eksik kalanları nasıl tamamladığıdır.

Kendisi, kişisel olarak çektiği sıkıntıların Mesih’in sıkıntılarını tamamladığını söylemektedir. Öyleyse bunun anlamı, Pavlus’un Mesih’in sıkıntılarını bizzat O’na kazandırmak istedikleri uğruna çekerek sergiliyor olduğudur. Pavlus’un sıkıntılarında, bu kişiler Mesih’in sıkıntılarını göreceklerdir.

Hayrete düşüren neticeyse şudur: Tanrı, Mesih’in sıkıntılarının O’nun halkının sıkıntıları aracılığıyla dünyaya sergilenmesini amaçlamaktadır.

Tanrı gerçekten de Mesih’in bedeni olan kilisenin, O’nun çektiği sıkıntıların bazılarını çekmesini amaçlamaktadır. Öyle ki, yaşam yolu olarak çarmıhı bildirdiğimizde, insanlar bu çarmıhın izlerini bizde görebilsin ve çarmıhın sevgisini bizde hissedebilsinler.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın