Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Antlaşma’ya Dahil Edilenler

Antlaşma’ya Dahil Edilenler

123 kez okundu.

“Burada Davut soyundan güçlü bir kral çıkaracağım; meshettiğim kralın soyunu ışık olarak sürdüreceğim. Düşmanlarını utanca bürüyeceğim ama onun başındaki taç parıldayacak.” (Mezmurlar 132:17-18)

Tanrı’nın Davut’a verdiği vaatlerden kim faydalanabilecek?

Mezmurlar 132:17-18’e tekrardan bakalım: “Burada Davut soyundan güçlü bir kral çıkaracağım; meshettiğim kralın soyunu ışık olarak sürdüreceğim. Düşmanlarını utanca bürüyeceğim ama onun başındaki taç parıldayacak.”

Şimdi de bu ayeti, Yeşaya 55:1 ve 3’le bağlayalım: “Ey susamış olanlar, sulara gelin. Parası olmayanlar, gelin, satın alın, yiyin! … Davut’a söz verdiğim kalıcı iyilikleri içeren bir antlaşma yapayım.”

Çarmıh açısından bakıldığında, ben bu vaadi kendi kelimelerimle ifade edecek olsam şöyle derdim: Kim Tanrı’ya İsa Mesih, yani O’nun Oğlu aracılığıyla gelirse ve kim kendi şahsına ya da yaptıklarına güvenmek yerine, yalnızca Mesih’teki Tanrı’ya acıkıp susarsa, Tanrı bu kişiyle bir antlaşma yapacaktır.

Vahiy 22:17’de Kutsal Kitap’ın nasıl sonlandığını hatırlıyor musunuz? “Susayan gelsin. Dileyen, yaşam suyundan karşılıksız alsın.” Burada yalnızca Yeşaya zamanındaki Yahudiler ifade edilmiyor. Bu, ruhunun susuzluğunu Mesih’e gelerek dindirmek isteyen herkes içindir. “Ben de [o kişiyle] sonsuz bir antlaşma … yapayım.”

Ne antlaşması? Tanrı’nın “Davut’a söz verdiği kalıcı iyilikleri” içeren kesin ve güvenceli bir antlaşma. Yeşaya 55:3’te dediği gibi, “Davut’a söz verdiğim kalıcı iyilikleri içeren bir antlaşma yapayım.” Ben buradan, şahsen Davut’la yapılan bu antlaşmaya dahil edildiğimi anlıyorum. Davut’a verilen neyse, ben de aynısını Mesih İsa’da alacağım.

Peki bu vaat neleri içeriyor?

Bir kral bulacağım. Yani, büyük bir güç benim için savaşacak ve beni koruyacak. Benim için Tanrı tarafından hazırlanmış bir ışık olacak. Yani, ışık beni saracak ve karanlık beni alt edemeyecek. Benim için bir taç olacak. Yani, Davut’un Oğlu’yla hüküm sürecek ve O’nunlatahtında oturacağım. “Galip gelene de benimle birlikte tahtıma oturma hakkını vereceğim” (Vahiy 3:21).

Davut’a verilen vaatlerden bizim de faydalanacak olmamız harika, şaşırtıcı bir şeydir. Tanrı bizi şaşırtmak istiyor. Tanrı, O’nun bize olan sevgisinin kudretine, yetkisine ve kesinliğine şaşmamızı istiyor.

Yazar: JOHN PIPER

Bir yanıt yazın