Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Benzersiz Görkem

Benzersiz Görkem

130 kez okundu.

“İsa, gözlerin açılsın…diye beni yolladı.” (Elçilerin İşleri 9:17)

Pavlus’un gözleri açıldığında aynı zamanda ruhsal gözleri de İsa Mesih’e açıldı. O andan itibaren Pavlus’un tüm yaşamını ve sözlerini İsa Mesih yakıp tüketti – “Aranızdayken, İsa Mesih’ten ve O’nun çarmıha gerilişinden başka hiçbir şey bilmemeye kararlıydım” (1.Korintliler 2:2). Pavlus İsa Mesih’in güzel yüzünden başka hiçbir şeyin dikkatini çekmesine, ona çekici gelmesine izin vermedi.

Bu hayatta güçlü bir karaktere sahip olmalıyız, hatta bize görünen İsa Mesih’in görünümü kadar güçlü olmalıyız.

Ruhsal bir kişinin özelliği, hayatında Rab İsa Mesih’in kim olduğunu doğru bir şekilde kavrama yetisi ve Tanrı’nın amaçlarını diğer insanlara açıklama yetisidir. Böylesinin hayatında hüküm süren tutku İsa Mesih’tir. Kişide bu özelliği gördüğünüzde gerçekten de o kişinin Tanrı’nın yüreğine yakın olduğunu hissedersiniz (Elçilerin İşleri 13:22).

Hiçbir şeyin sizdeki İsa Mesih anlayışını bozmasına izin vermeyin. Gerçekten ruhsal biri olup olmadığınızın anlaşılması bu sınavla olur. Ruhsal olmamak demek, başka şeylerin sizde giderek büyüyen bir cazibe yaratması anlamına gelir.

Gördüğü için gözlerim İsa’yı

Başka bir şey göremiyor artık.

Çarmıha vurulmuş Rab’bi izlerken

Ruhumun gözleri de O’nun güzelliğine vuruldu.

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın