Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Ruhun Nihai Şöleni

Ruhun Nihai Şöleni

109 kez okundu.

RAB’den tek dileğim, tek isteğim şu: RAB’bin güzelliğini seyretmek, tapınağında O’na hayran olmak için ömrümün bütün günlerini O’nun evinde geçirmek. (Mezmurlar 27:4)

Tanrı, insan ruhunun tövbekâr özlemine kayıtsız kalmaz. Gelir, günah yükünü kaldırır ve yüreğimizi memnuniyet ve şükranla doldurur. “Yasımı şenliğe döndürdün, çulumu çıkarıp beni sevinçle kuşattın. Öyle ki, gönlüm seni ilahilerle övsün, susmasın! Ya RAB Tanrım, sana sürekli şükredeceğim!” (Mezmurlar 30:11-12).

Ancak sevincimiz yalnızca geriye bakmaktan gelen şükrandan doğmaz. Aynı zamanda ileri bakmaktan gelen umuttan da doğar. “Neden üzgünsün, ey gönlüm, neden içim huzursuz? Tanrı’ya umut bağla, çünkü O’na yine övgüler sunacağım. O benim kurtarıcım ve Tanrım’dır” (Mezmurlar 42:5).

“RAB’bi gözlüyorum, canım RAB’bi gözlüyor; umut bağlıyorum O’nun sözüne” (Mezmurlar 130:5).

Sonuçta, yürek Tanrı’dan gelen herhangi bir iyi armağanı değil, ancak bizzat Tanrı’yı aramaktadır. O’nu görmek, O’nu bilmek ve O’nun huzurunda olmak, ruhun nihai şölenidir. Bunun ötesinde başka bir arayış yoktur. Kelimeler yetersiz kalır. Biz buna zevk, sevinç, keyif diyoruz. Ama bunlar, o telaffuz edilemez deneyimin zayıf birer göstergeleridir sadece:

“RAB’den tek dileğim, tek isteğim şu: RAB’bin güzelliğini seyretmek, tapınağında O’na hayran olmak için ömrümün bütün günlerini O’nun evinde geçirmek” (Mezmurlar 27:4).

“Yaşam yolunu bana bildirirsin. Bol sevinç vardır senin huzurunda, sağ elinden mutluluk eksilmez” (Mezmurlar 16:11).

“RAB’den zevk al” (Mezmurlar 37:4).

Yazar: JOHN PIPER

Bir yanıt yazın