Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » En Yüce Sevgi

En Yüce Sevgi

109 kez okundu.

Yavrularım, size yazıyorum çünkü Mesih’in adı uğruna günahlarınız bağışlandı. (1. Yuhanna 2:12)

Tanrı’nın kendi “adı uğruna”, kendi yüceliği için sevdiğini, bağışladığını ve kurtardığını niçin bu kadar vurgulamamız gerekiyor? Bunun (birçok sebep arasından) iki sebebi şöyle:

1) Tanrı’nın kendi yüceliği için sevdiğini ve bağışladığını vurgulamamız gerekiyor çünkü Kutsal Kitap böyle yapmaktadır.

Kendi uğruna suçlarınızı silen benim, evet benim. Günahlarınızı anmaz oldum. (Yeşaya 43:25)

Ya RAB, adın uğruna suçumu bağışla çünkü suçum büyük. (Mezmurlar 25:11)

Yardım et bize yüce adın uğruna, ey bizi kurtaran Tanrı, kurtar bizi adın uğruna, bağışla günahlarımızı! (Mezmurlar 79:9)

Suçlarımız bize karşı tanıklık etse de, adın uğruna bir şeyler yap, ya RAB! (Yeremya 14:7)

Yaptığımız kötülükleri, atalarımızın suçlarını biliyoruz, ya RAB; gerçekten sana karşı günah işledik. Adın uğruna bizi küçümseme; görkemli tahtının hor görülmesine izin verme. (Yeremya 14:20-21)

Tanrı Mesih’i, kanıyla günahları bağışlatan ve imanla benimsenen kurban olarak sundu. Böylece adaletini gösterdi. Çünkü sabredip daha önce işlenmiş günahları cezasız bıraktı. Bunu, adil kalmak ve İsa’ya iman edeni aklamak için şimdiki zamanda kendi adaletini göstermek amacıyla yaptı. (Romalılar 3:25-26)

Günahlarınız Bağışlandı

Mesih’in adı uğruna günahlarınız bağışlandı. (1. Yuhanna 2:12)

2) Tanrı’nın kendi yüceliği için sevdiğini ve bağışladığını vurgulamamız gerekiyor çünkü bu gerçek, Tanrı’nın bizi en yüce sevgiyle sevdiğini belli etmektedir.

Baba, bana verdiklerinin de bulunduğum yerde benimle birlikte olmalarını ve benim yüceliğimi, bana verdiğin yüceliği görmelerini istiyorum. (Yuhanna 17:24)

Tanrı bizi yine bizi yüceltecek şekilde değil, kendisini yüceltecek bir şekilde sevmektedir. Cennet bir aynalı salon değil, sınırsız yüceliğin artan bir seyri olacak. Nitekim cennete gitmek ve kendimizin yüce olduğunu fark etmek, büyük bir hayal kırıklığı olurdu.

En yüce sevgi, Tanrı’nın her şeyi kendi yüceliğini sürdürmek ve kendisini daha da yüceltmek amacıyla yaptığını taahhüt eder, öyle ki, cennete gittiğimizde, sevincimizi sonsuza dek arttıracak olan bir şeye sahip oluruz: Tanrı’nın yüceliğidir. En yüce sevgi, Tanrı’nın bizim sonsuz sevincimiz için, Oğlu’nun canı pahasına kendisini vermesidir (Romalılar 8:32). Tanrı’nın bizi kendi adı uğruna sevdiğini ve bağışladığını söylerken kastettiği şey budur.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın