Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Doğal Yaşamın Çağrısı

Doğal Yaşamın Çağrısı

132 kez okundu.

”Oğlu’nu bana göstermeye razı olunca..” (Galatyalılar 1:15-16)

Tanrı’nın çağrısı O’na belirli bir şekilde hizmet etmeye çağrılmam değildir. Tanrı’nın doğasıyla kurduğum iletişim O’nun çağrısını anlamamı şekillendirecektir ve gerçekte O’nun için ne yapmak istediğimi algılamama yardımcı olacaktır. Tanrı’nın çağrısı O’nun doğasının bir ifadesidir; hizmet ise hayatımda bana uygun düşen kendi doğamın bir ifadesidir. Doğal yaşamın çağrısı elçi Pavlus tarafından ortaya konmuştur: “…Tanrı, uluslara müjdelemem [yani saf ve ciddi bir şekilde Tanrı’yı anlatmak] için Oğlu’nu bana göstermeye razı olunca…”

Hizmet, sevgi ve adanmışlıkla dolu bir yaşamdan taşan sellerdir. Fakat tam olarak ifade etmek gerekirse bu tür yaşama yönelik bir çağrı yoktur. Hizmet, benim ilişkiye kattığım şeydir, Tanrı’nın doğası sayesinde kimliğimin yansımasıdır. Hizmet, hayatımın doğal bir parçası haline gelir. Tanrı, kendi çağrısını anlayabilmem ve böylece içten bir sevgiden ötürü O’na hizmet edebilmem için beni kendisiyle ilişkide uygun noktaya getirir.

Tanrı’ya hizmet, Tanrı’nın çağrısını işitmiş bir doğanın açıkça sunduğu sevgi armağanıdır. Hizmet benim doğamın bir ifadesidir, Tanrı’nın çağrısı ise kendi doğasının ifadesidir. Böylece O’nun doğasını alıp çağrısını işittiğimde, O’nun göksel sesi kendi doğasında ve benim doğamda yankılanır ve ikimiz de hizmette bir oluruz. Tanrı Oğlu kendisini bende açıklar ve O’na adanmışlığımdan dolayı hizmet benim günlük yaşam biçimim olur.

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın