Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Ölüm Korkusuna Son

Ölüm Korkusuna Son

175 kez okundu.

Bu çocuklar etten ve kandan oldukları için İsa, ölüm gücüne sahip olanı, yani İblis’i, ölüm aracılığıyla etkisiz kılmak üzere onlarla aynı insan yapısını aldı. Bunu, ölüm korkusu yüzünden yaşamları boyunca köle olanların hepsini özgür kılmak için yaptı. (İbraniler 2:14-15)

Mesih nasıl bizi ölüm korkusundan kurtarmakta ve sevgi dolu bir teslimiyetle yaşayarak “son bulsun bu mal mülk, eş dost ve de bu fani hayat”* diyebilmemizi sağlamaktadır?

Bu çocuklar etten ve kandan oldukları için…

Buradaki “çocuklar” ifadesi, bir önceki ayetten alınmakta ve Mesih’in ruhsal soyuna karşılık gelmektedir. Bunlar aynı zamanda “Tanrı’nın çocukları”dır. Bir başka deyişle, Tanrı Mesih’i gönderirken, kendi “çocuklar”ının kurtuluşunu özellikle göz önünde bulundurmuştur. “Bu çocuklar etten ve kandan oldukları için…”

İsa … aynı insan yapısını aldı…

Ezeli Söz olarak beden almadan önce de var olan Tanrı’nın Oğlu (Yuhanna 1:1), et ve kana büründü ve tanrılığını insanlıkla kuşadı. Tümüyle insan oldu ve tümüyle Tanrı olarak kaldı.

ölüm aracılığıyla…

Mesih’in insan olmasının sebebi ölmekti. Beden almanın öncesinde Tanrı olarak, günahkârlar için ölemezdi. Ama et ve kanla birleşmiş olarak, ölebilirdi. Amacı ölmekti. Bu yüzden, insan olarak doğması, ölümlü olması gerekiyordu.

ölüm gücüne sahip olanı, yani İblis’i, ölüm aracılığıyla etkisiz kılmak üzere…

Ölümüyle Mesih, Şeytan’ı etkisiz bıraktı. Nasıl mı? Tüm günahlarımızı örterek (İbraniler 10:12). Bu, Şeytan’ın bizi Tanrı’nın önünde suçlayacak hiçbir meşru temele sahip olmadığı anlamına geliyor. “Tanrı’nın seçtiklerini kim suçlayacak? Onları aklayan Tanrı’dır” (Romalılar 8:33). Tanrı bizi hangi temele dayanarak aklamaktadır? İsa’nın kanı aracılığıyla (İbraniler 9:14; Romalılar 5:9).

Şeytan’ın bize karşı kullanabileceği nihai silah, bizim kendi günahımızdır. Eğer İsa’nın ölümü günahımızı ortadan kaldırıyorsa, İblis’in elindeki başlıca silah da elinden alınmış demektir. Bu anlamda, güçsüz bırakılmıştır.

ölüm korkusu yüzünden yaşamları boyunca köle olanların hepsini özgür kılmak için yaptı.

Böylece, ölüm korkusundan özgür kılındık. Tanrı bizi akladı. Önümüzde yalnızca gelecek lütuf var. Şeytan bu fermanı bozamaz. Ayrıca Tanrı nihai emniyetimizin, yaşamlarımızda şu anda da bir etki sahibi olmasını istemektedir. Bizi bekleyen mutlu sonun, şu andaki köleliği ve korkuyu ortadan kaldırmasını istemektedir.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın