Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Kendinize Vaaz Edin

Kendinize Vaaz Edin

189 kez okundu.

Neden üzgünsün, ey gönlüm? Neden içim huzursuz? Tanrı’ya umut bağla çünkü O’na yine övgüler sunacağım; O benim kurtarıcım ve Tanrım’dır. (Mezmurlar 42:11)

Bunalıma karşı, yani mahzun ruha karşı savaşmayı öğrenmeliyiz. Savaş, gelecek lütfa iman savaşıdır. Bu savaş kendimize Tanrı hakkında ve O’nun vaat ettiği gelecek hakkında vaaz ederek yapılır.

Mezmur yazarının 42. Mezmur’da yaptığı budur. Kendi huzursuz ruhuna vaaz eder. Kendisini azarlar ve kendisiyle tartışır. Temel argümanıysa gelecek lütuftur: “Tanrı’ya umut bağla! Tanrı’nın gelecekte nasıl senden yana olacağına güven. Bir övgü günü yaklaşıyor. Rab’bin varlığı, ihtiyaç duyduğun tüm yardımın ta kendisi olacak. Üstelik O, sonsuza dek bizimle olacağını vaat etmiştir.”

Martyn Lloyd-Jones Tanrı’nın gelecek lütfu hakkındaki gerçeği kendimize vaaz etme konusunun, ruhsal depresyonu yenmede muazzam önem taşıdığına inanmaktadır. SpiritualDepression (Ruhsal Depresyon) adlı faydalı kitabında, şöyle der:

Yaşamınızdaki mutsuzluğun büyük bir kısmının kendinizle konuşmak yerine kendinizi dinlemekten kaynaklandığını fark ettiniz mi? Uyanır uyanmaz aklınıza gelen düşünceleri ele alın. Onları siz başlatmamışsınızdır ama sizinle konuşmaya devam ederler, dünün ve daha önceki günlerin sorunlarını tekrardan ortaya dökerler. Biri konuşuyor… Benliğiniz sizinle konuşuyor. Şimdi buradaki (Mezmur 42’deki) adamın konuyu ele alış şekli şöyleydi: bu benliğin karşıdaki kişiyle konuşmasına müsaade etmek yerine kendisiyle konuşmaya başladı: “Neden üzgünsün, ey gönlüm?” Ruhu onu depresyona sürüklemekte, onu ezmektedir. Sonra ayağa kalkar ve şöyle der: “Benliğim, biraz bekle. Seninle konuşacağım” (20-21).

Umutsuzluk karşısındaki savaş, Tanrı’nın vaatlerine inanma savaşıdır. Tanrı’nın gelecek lütfuna olan bu inanç da Söz’ü duymakla gelmektedir. Bu nedenle her savaşın kalbinde, Tanrı Sözü’nü kendimize vaaz etmek yatmaktadır.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın