Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » İsa Dayanma Gücünüzü Satın Aldı

İsa Dayanma Gücünüzü Satın Aldı

172 kez okundu.

“Bu kâse, sizin uğrunuza akıtılan kanımla gerçekleşen yeni antlaşmadır.” (Luka 22:20)

Bunun anlamı, özellikle Yeremya 31 ve 32’de en açık haliyle vaat edilen yeni antlaşmanın, İsa’nın kanı aracılığıyla güvence altına alındığı ve mühürlendiğidir. Yeni antlaşma, Mesih olan İsa’ya güvenen Tanrı halkı için gerçekleşmektedir çünkü İsa, onu gerçekleştirmek için ölmüştür.

Peki, yeni antlaşma Mesih’e ait olanlar için neyi güvence altına almaktadır? Sona kadar imanda dayanmayı.

Yeremya 32:40’a kulak verin,

“Onlarla kalıcı bir antlaşma yapacağım: Onlara iyilik etmekten vazgeçmeyecek, benden hiç ayrılmasınlar diye yüreklerine Tanrı korkusu salacağım.”

Bu sonsuza dek süren antlaşma –yeni antlaşma– şu bozulmaz vaadi içermektedir: “Benden hiç ayrılmasınlar diye yüreklerine Tanrı korkusu salacağım.” Ayrılamazlar. Ayrılmayacaklar. Mesih bu antlaşmayı kendi kanıyla mühürledi. Eğer iman aracılığıyla İsa Mesih’teyseniz, O sizin dayanmanızı satın aldı.

Eğer bugün imanda dayanıyorsanız, bunu İsa’nın kanına borçlusunuz. Sizde imanınızı korumak üzere etkin olan Kutsal Ruh, İsa’nın satın aldığı bu şeyi onurlandırmaktadır. Ruh Tanrı, Oğul Tanrı’nın bizim için elde etmiş olduğu şeyi içimizde etkin kılmaktadır. Baba bunu planladı. Oğul satın aldı. Ruh da bunu uygulamaktadır ve her biri, bunu hatasız bir şekilde yapmaktadır.

Tanrı kanıyla satın alınan çocuklarının sona dek dayanmasına ve sonsuz güvenceye sahip olmasına tümüyle kararlıdır.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın