Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » İmansızlığımı Yenmeme Yardım Et

İmansızlığımı Yenmeme Yardım Et

141 kez okundu.

Tanrı’nın bana bağışladığı lütufla hepinize söylüyorum: Kimse kendisine gereğinden çok değer vermesin. Herkes Tanrı’nın kendisine verdiği iman ölçüsüne göre düşüncelerinde sağduyulu olsun. (Romalılar 12:3)

Bu ayetin bağlamında, Pavlus insanların “kendisine gereğinden çok değer vermesi”nden ötürü endişelenmektedir. Bu kibir karşısında sunduğu son çözümse şunları söylemek olmuştur: Tanrı’nın karşılıksız lütfunun yaşamlarımızdaki işleyişi yalnızca ruhsal armağanlar değil, aynı zamanda bu armağanları kullanmamızı sağlayan imanın kendisidir. “Herkes Tanrı’nın kendisine verdiği iman ölçüsüne göre…”

Bunun anlamı, her türlü övünç imkânının bizden alınmış olduğudur. Bu armağanları almamızı sağlayan şeyin kendisi dahi bir ödülse, nasıl övünebiliriz ki?

Bu gerçeğin bizim dua ediş şeklimiz üzerinde büyük bir etkisi vardır. İsa bunun örneğini Luka 22:31-32 ayetlerinde bize gösteriyor. Petrus O’nu üç kez inkâr etmeden önce, İsa ona şöyle der: “Simun, Simun, Şeytan sizleri buğday gibi kalburdan geçirmek için izin almıştır. Ama ben, imanını yitirmeyesin diye senin için dua ettim. Geri döndüğün zaman kardeşlerini güçlendir.”

İsa, Petrus’un inkâr günahına düşecek olmasına rağmen, Petrus’un imanının kalıcı olması için dua ediyor çünkü imanı veren kişinin Tanrı olduğunu biliyor. Öyleyse bizim de Tanrı’nın imanımızı koruması temennisiyle, kendimiz için ve başkaları için İsa gibi dua etmemiz gerekir.

Saralı çocuğun babası şöyle dua etmişti: “İman ediyorum, imansızlığımı yenmeme yardım et!” (Markos 9:24). Bu iyi bir duadır. Bu dua, Tanrı olmadan gerektiği şekilde iman edemeyeceğimizin bilincindedir.

Her gün biz de şöyle dua edelim: “Ya Rab, imanım için sana şükrederim. İmanımı koru. Güçlendir. Derinleştir. Yenilmesine izin verme. İmanımı yaşamımın gücü haline getir ki, yaptığım her şeyde yüceliği alan kişi Yüce Sağlayıcı olarak sen ol. Amin.”

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın