Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Birisi Nasıl Olur Da İsa’yı Bu Kadar Görmezden Gelebilir?

Birisi Nasıl Olur Da İsa’yı Bu Kadar Görmezden Gelebilir?

131 kez okundu.

“Ey efendim, sen kimsin?” (Elçilerin İşleri 26:15)

RAB beni… şiddetle uyararak… dedi:” (Yeşaya 8:11). Rabbimiz konuştuğunda kaçış yolu yoktur. Her zaman yetkisini kullanarak ve anlayışımızı eline geçirerek gelir. Tanrı’nın sesini doğrudan duydunuz mu? Gerçekten duyduysanız size konuşan içten ısrarı yanlış anlamanız mümkün değildir. Tanrı sizin en iyi bildiğiniz dilde konuşur – kulaklarınıza konuşmaz belki ama yaşadığınız olaylarla konuşur.

Tanrı ikna olduğumuz konulardaki sabit fikirlerimizi yıkmalıdır. “Yapmam gerekenin bu olduğunu biliyorum” deriz – ve birden Tanrı’nın sesi kayıtsızlığımızın derinliklerini bize açarak bizi alt eden bir şekilde konuşur. O’na karşı kayıtsızlığımızı, O’na kulluk etmeye karar vermek şeklinde gösteririz. İsa’dan olmayan bir ruhla O’na kulluk ederiz ve kendisini savunmakla O’nu üzeriz. İsa’nın öne sürdüğü iddiaları İblisin ruhuyla devam ettiririz; söylediğimiz sözler doğru gibi gelir, ama ruhumuz düşmanınkiyle aynıdır. “Ama İsa dönüp onları azarladı ve şöyle dedi: ‘Siz hangi ruha ait olduğunuzu bilmiyorsunuz’” (Luka 9:55). Rabbimiz’i izleyenlerin ruhu 1.Korintliler 13’te tanımlanmıştır.

Kendi seçtiğim hizmette ısrar ederek İsa’ya zulmediyor muyum? Eğer görevimi yerine getirdiğimi hissediyor, ama bunu yaparken O’nu üzüyorsam, bu yaptığımın benim görevim olmadığından emin olabilirim. Böyle olursa yolum yumuşak huylu ve sakin bir ruh değil, sadece kendimi tatmin etme ruhu olacaktır. Her ne hoş değilse bunun bizim görevimiz olduğunu sanıyoruz! Bu hiç Rabbimiz’in ruhuna benziyor mu – “…Ey Tanrım, senin isteğini yapmaktan zevk alırım ben…” (Mezmur 40:8).

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın