Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Mantığımız İsyana Hizmet Edince

Mantığımız İsyana Hizmet Edince

180 kez okundu.

Tembel der ki, “Dışarda aslan var, sokağa çıksam beni parçalar.” (Süleyman’ın Özdeyişleri 22:13)

Özdeyişin böyle demesini beklemezdim. “Korkak der ki, ‘Dışarda aslan var, sokağa çıksam beni parçalar’” demesini beklerdim. Ama “korkak” değil, “tembel” kelimesini kullanıyor. Dolayısıyla, buradaki hâkim duygu korku değil, tembelliktir.

Ama tembelliğin sokaktaki aslan tehlikesiyle ne alakası var? “Bu adam tembellikten işini yapmıyor çünkü dışarıda bir aslan var” gibi bir şey söylemeyiz sonuçta.

Buradaki ana fikir, tembel kişinin kendi iş yapmayışını haklı çıkarmak amacıyla hayal ürünü durumlar yarattığı ve bu şekilde, odağı kendi tembelliğinin kötülüğünden aslanların tehlikesine kaydırdığıdır. Tembel olduğu için bütün gün evde oturmasını hiç kimse tasvip etmeyecektir. Ancak sokakta bir aslan varsa, onu mazur görebilirler.

Buradan çıkarmamız gereken önemli bir Kutsal Kitap dersi, yüreğimizin isteklerimizi haklı çıkarabilmek amacıyla zihnimizi karıştırıyor olduğudur. Yani, en derindeki arzularımız akıllarımızın mantıksal işleyişinin önüne geçer ve aklımızı, bu arzular yanlış bile olsa, onları doğru gösterecek bir biçimde algılamaya yönlendirir.

Tembelin yaptığı da budur. Evde kalıp çalışmamayı yürekten arzular. Evde kalmanın iyi bir sebebi yoktur. Peki bu durumda tembel ne yapar? Kötü arzusunu, tembelliğini yener mi? Hayır, arzusunu haklı çıkaracak durumlar yaratmak üzere aklını kullanır.

İsa şöyle demiştir: “Dünyaya ışık geldi, ama insanlar ışık yerine karanlığı sevdiler. Çünkü yaptıkları işler kötüydü” (Yuhanna 3:19). Karanlığı seviyoruz çünkü yapmak istediğimiz şeyi karanlıkta ifşa olmadan yapabiliyoruz. Bu durumda, akıl bir karanlık fabrikası –yarı gerçeklerin, kaçamakların, yanıltmacaların, bahanelerin ve yalanların kaynağı– haline gelir. Yüreğin kötü arzularını ifşa ve yıkımdan korumak amacıyla her şeyi yapar.

Bunları düşünün ve bilge olun.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın