Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » İsa Tüm Düşmanlarımızı Ezecek

İsa Tüm Düşmanlarımızı Ezecek

143 kez okundu.

Bundan sonra Mesih her yönetimi, her hükümranlığı, her gücü ortadan kaldırıp egemenliği Baba Tanrı’ya teslim ettiği zaman son gelmiş olacak. (1. Korintliler 15:24)

Bu hükümranlığın kapsamı nedir?

Bir sonraki ayet, 1. Korintliler 15:25 şöyle diyor: “Çünkü Tanrı bütün düşmanlarını ayakları altına serinceye dek O’nun egemenlik sürmesi gerekir.” Bütün kelimesi, bize kapsamı vermektedir.

Aynı şekilde 24. ayetteki her kelimesi de öyle: “Bundan sonra Mesih her yönetimi, her hükümranlığı, her gücü ortadan kaldırıp egemenliği Baba Tanrı’ya teslim ettiği zaman son gelmiş olacak.”

Mesih’in onuruna düşman olup O’nun tarafından alt edilmeyecek hiçbir hastalık, hiçbir bağımlılık, hiçbir cin, hiçbir kötü alışkanlık, hiçbir hata, hiçbir kötülük, hiçbir zayıflık, hiçbir huy, hiçbir huysuzluk, hiçbir kibir, hiçbir kendine acıma, hiçbir çekişme, hiçbir kıskançlık, hiçbir sapkınlık, hiçbir gurur, hiçbir tembellik yoktur.

Bu vaatteki cesaretlendirici şeyse şu ki, imanınızın veya kutsallığınızın düşmanlarıyla savaşa girmeye karar verdiğinizde, yalnız başınıza savaşmayacaksınız.

İsa Mesih şimdi, bu çağda, tüm düşmanlarını ayaklarının altına sermektedir. Her yönetim, her hükümranlık, her güç alt edilecek.

Öyleyse, Mesih’in hükümranlığının yaşamınızda ve evrende, O’nun görkeminin en küçük düşmanından en büyüğüne kadar tüm düşmanları kapsadığını hatırlayın. O her kimse, yenilecek.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın