Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Sadece Tanrı Hakkında Değil, Bizzat Tanrı’yla Konuşun

Sadece Tanrı Hakkında Değil, Bizzat Tanrı’yla Konuşun

184 kez okundu.

Karanlık ölüm vadisinden geçsem bile, kötülükten korkmam. Çünkü sen benimlesin. (Mezmurlar 23:4)

23. Mezmur’un yazılış şekli bizim için öğreticidir.

1 ve 3. ayetler arasında Davut, Tanrı’ya “O” diye hitap etmektedir:

RAB çobanımdır…

[O] beni yemyeşil çayırlarda yatırır…

[O] sakin suların kıyısına götürür…

[O] içimi tazeler.

Sonrasında 4 ve 5. ayetlerde Davut, Tanrı’ya “Sen” diye hitap etmektedir:

Kötülükten korkmam; çünkü sen benimlesin.

[Senin] çomağın, değneğin güven verir bana.

[Sen] düşmanlarımın önünde bana sofra kurarsın.

[Sen] başıma yağ sürersin.

6. ayette tekrardan “O” ifadesine geçer:

Hep RAB’bin evinde oturacağım.

Burada kullanılan biçimden alabileceğimiz ders, Tanrı’yla bizzat konuşmayıp yalnızca O’nun hakkında konuşmanın iyi olmadığıdır.

Her Hristiyan en azından acemi bir teolog, yani Tanrı’nın karakterini ve işleyişini anlamaya ve bunları kelimelere dökmeye çalışan bir kişidir. Eğer küçük teologlar değilsek, birbirimize ya da Tanrı’ya, Tanrı hakkında bir şey söylemeyecek ve birbirimizin imanına hiçbir katkıda bulunamayacağız demektir.

Ancak 23. Mezmur’da ve diğer mezmurlarda Davut’tan öğrendiğim şey, teolojime duayı da işlemek gerektiği oldu. Sık sık Tanrı hakkında söylediklerimi, Tanrı’ya söylediklerimle kesmeliyim.

“Tanrı cömerttir” gibi teolojik bir cümlenin devamında, “Şükrediyorum sana Tanrım, cömertliğin için” gibi bir dua cümlesi gelmelidir.

“Tanrı görkemlidir” cümlesinin hemen devamında, “Görkemine hayranlıkla tapıyorum” cümlesi gelmelidir.

Eğer Tanrı’nın gerçekliğini düşünüp dudaklarımızla ifade ettiğimiz kadar yüreklerimizde de hissediyorsak, bu böyle olmalıdır.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın