Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Tanrı’yı Ne Kadar İyi Tanıyorsunuz?

Tanrı’yı Ne Kadar İyi Tanıyorsunuz?

179 kez okundu.

“Evet, Tanrı öyle büyüktür ki, O’nu anlayamayız. Varlığının süresi hesaplanamaz.” (Eyüp 36:26)

Tanrı’yı “fazla iyi” tanımak imkânsızdır.

Var olan en önemli kişi O’dur. Bunun sebebiyse O’nun diğer tüm kişileri yaratmış olması ve diğer kişilerin sahip olduğu tüm önemin aslında O’ndan kaynaklanmasıdır.

Diğer varlıkların sahip olduğu her türlü güç, zekâ, beceri ya da güzellik O’ndan gelir. Mükemmelliğin tüm ölçütleri içerisinde, O tanıdığınız ya da duyduğunuz en iyi kişiden bile sonsuzlarca daha yücedir.

Sınırsız olmasıyla birlikte, tükenmek bilmez bir merak uyandırır. Bu nedenledir ki, Tanrı’nın sıkıcı olması imkânsızdır. Sürekli olarak sergilemeye devam ettiği en zekâ dolu ve en merak uyandırıcı etkinlikleri, bir yanardağ etkisi uyandırır.

Her iyi zevkin kaynağı olarak, tümüyle ve nihai olarak zevk veren kişi O’nun kendisidir. Eğer O kendi deneyimlerimizde bize böyle gelmiyorsa, ya ölü, ya kör ya da uyurgezeriz demektir.

Dolayısıyla, bu dünyada Tanrı’yı tanımaya yönelik bu denli az çaba gösterilmesi şaşırtıcıdır.

Bir düşünsenize, Amerika Birleşik Devletleri’nin başkanı sizin evinize bir aylığına kalmaya geliyor ve siz her gün merhaba deyip geçiyorsunuz. Ya da ışık hızıyla birkaç saat boyunca güneşin ve güneş sisteminin çevresinde dolanma imkânınız oluyor ama siz pencereden dışarı bakmak yerine oturup bilgisayar oynuyorsunuz. Ya da en iyi aktörlerin, şarkıcıların, atletlerin, mucitlerin veya bilim adamlarının en iyi performanslarını izlemek üzere davet ediliyorsunuz ama siz televizyondaki pembe dizinin sezon finalini kaçırmamak için, bu davetiyeyi reddediyorsunuz.

Dua edelim ki, sonsuzlarca yüce olan Tanrımız yüreklerimizi kendine çeksin ve gözlerimizi açsın. Öyle ki, O’nu tüm doluluğuyla görebilelim ve O’nu daha çok tanımak isteyelim.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın