Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Tanrı’nın Ruhsal Armağanlardaki Lütfu

Tanrı’nın Ruhsal Armağanlardaki Lütfu

161 kez okundu.

Her biriniz hangi ruhsal armağanı aldıysanız, bunu Tanrı’nın çok yönlü lütfunun iyi kâhyaları olarak birbirinize hizmet etmekte kullanın. (1. Petrus 4:10)

Ruhsal armağanlarımızı kullandığımızda, lütfun kâhyalığını yapmış oluyoruz. Dünün lütfunun değil, ancak bugünün, her ihtiyaç anında sağlanan lütfun kâhyalığını yapmış oluyoruz. Üstelik bu gelecek lütuf “çeşitlilik içeren lütuf”tur. Birçok rengi, birçok şekli ve birçok boyu vardır. Bedendeki ruhsal armağanların bu denli farklı olmasının sebeplerinden biri de budur. İlahi görkem ışığının benim kendi armağan prizmamla asla yansıtamayacağım tonlarını, siz kendi prizmanızla yansıtacaksınızdır.

Mesih’in bedeninde ne kadar farklı ihtiyaç varsa, o kadar çok farklı gelecek lütuf ve dahası vardır. Ruhsal armağanların amacı, Tanrı’nın gelecek lütfunu almak ve bu ihtiyaçlara dağıtmaktır.

Ancak biri şöyle sorabilir: “Gelecek lütfa atıfta bulunmak için niçin Petrus’u kullanıyorsun? Bir kâhyanın yaptığı şey zaten elin altında olan bir evi idare etmek değil midir?”

Gelecek lütfa atıfta bulunurken Petrus’u ele almamın başlıca sebebi, bir sonraki ayetin bu lütfun işleyişini açıklaması ve gelecek lütfun devamlı sağlanışına değinmesidir. Şöyle der: “Konuşan, Tanrı’nın sözlerini iletir gibi konuşsun. Başkalarına hizmet eden, Tanrı’nın verdiği güçle hizmet etsin. Öyle ki, İsa Mesih aracılığıyla Tanrı her şeyde yüceltilsin” (1. Petrus 4:11). Burada kullanılan ifade “vermiş olduğu” değil, “veriyor olduğu” ifadesidir. Hizmet ederken, yapmanız gereken şeyi yapmak üzere size Tanrı tarafından devamlı olarak sağlanan lütfun gücüyle hizmet edin.

Yarın birisine hizmet etmek için ruhsal armağanınızı kullandığınızda, “Tanrı’nın verdiği güçle” hizmet ediyor olacaksınız ve bu sağlayış bugün değil, yarın olacak. “Gücün yaşamın boyunca sürecektir” (Yasa’nın Tekrarı 33:25).

Tanrı günbegün, anbean, hizmetimizde dayandığımız “gücü” sağlamaya devam etmektedir. Bunu yapar çünkü gücü devamlı, kesintisiz olarak sağlayan kişi, yüceliği de almaktadır. “Hizmet eden, Tanrı’nın verdiği güçle hizmet etsin. Öyle ki, İsa Mesih aracılığıyla Tanrı her şeyde yüceltilsin.”

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın