Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Bir Sonraki Adımı Atabilmek

Bir Sonraki Adımı Atabilmek

164 kez okundu.

“…olağanüstü dayanmada, sıkıntı, güçlük ve elemlerde” (2.Korintliler 6:4)

Tanrı’dan aldığınız bir görüş, yaşamınıza yansımış bir şevk yoksa ve kimse sizi izlemiyor, teşvik etmiyorsa, Tanrı sözünü çalışmanız, okumanız, aile yaşamınızı sürdürebilmeniz, O’na olan görevlerinizi yerine getirebilmeniz, Tanrı’ya adanmış olarak bir sonraki adımınızı atabilmeniz için Her Şeye Gücü Yeten Tanrı’nın lütfu gerekir. O sonraki adımı atmak Müjde’yi duyurmaktan daha fazla lütuf ve Tanrı’ya daha bilinçli olarak yaklaşmayı gerektirir.

Her Hıristiyan, İsa’nın beden alışının özünü deneyim etmelidir, beden alma et ve kan gerçekliğine dönüşmeli ve her Hıristiyan bunun özünü çok iyi bilmelidir. Görüşümüz, teşviğimiz yoksa, bir ilerleme görmezsek ilgimizi yitirip vazgeçeriz, geriye kalan tek tecrübemiz gündelik hayatın yavan işleri olur. Tanrı için ve Tanrı halkı için kalıcı tanıklığı olan tek şey, yaptığımız iş insanlar tarafından görülmediği zamanlarda bile sürdürdüğümüz sarsılmaz azimdir. Ve yenilmeden, yaşamanın tek yolu Tanrı’ya bakarak yaşamaktır. Tanrı’dan ruhunuzun gözlerini diri Mesih’e açık tutmasını isteyin, böylece ağır ve sıkıcı işlerin cesaretinizi kırması imkansız olacaktır. Bazı görevlerin sizin yapamayacağınız kadar saygınlık gerektirdiğini veya sizin için çok önemsiz olduğunu düşünmeyin, Yuhanna 13:1-17’de yazıldığı gibi Mesih’i örnek alın.

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın