Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Gerçekten Bu Ben Miyim?

Gerçekten Bu Ben Miyim?

71 kez okundu.

“Canımı hiç önemsemiyorum, ona değer vermiyorum…” (Elçilerin İşleri 20:24)

Bir görüşe ve çağrıya sahip olmadan Tanrı’ya hizmet etmek kolaydır, çünkü o zaman Tanrı’nın talepleriyle canınızı sıkmazsınız. Artık rehberiniz Hıristiyan duyarlılığı maskesi altında sağduyu olacaktır. Eğer Tanrı’nın çağrısını tanımazsanız dünyanın bakış açısına göre daha zengin, başarılı olabilirsiniz ve daha çok boş vaktiniz olur. Fakat İsa Mesih’ten bir görev aldığınızda Tanrı’nın sizden istediği şey, sizi O’nun isteğine itmek için sürekli kapınızı çalacaktır. Artık O’nunla sağduyu temelinde çalışamayacaksınız.

Hayatımda “değerli saydığım” ne var? İsa Mesih’in emri altına alınmadıysam ve kendimi O’na teslim etmediysem, Tanrı’ya sunmaya karar verdiğim zamanı ve kendi hizmet fikirlerimi değerli sayacağım. Ayrıca kendi hayatımı da “değerli” sayacağım. Ancak Pavlus, yalnızca aldığı hizmeti tamamlayabilmek için kendi yaşamını değerli saydığını ve enerjisini başka bir şey için harcamayı reddettiğini söylüyor. Elçilerin İşleri 20:24’te kendisine dikkat etmesi gerektiği söylendiğinde Pavlus’un gösterdiği asil öfke anlatılır. Aldığı hizmeti tamamlamaktan başka her şeye kesinlikle kayıtsızdı. Tanrı’ya sunabileceğimiz sıradan hizmetimiz, O’na tam teslimiyetimize rakip olabilir. Çünkü gündelik işlerimiz kendimize söylediğimiz şu anafikire dayanır: “Şu anda ne kadar faydalı olduğunu düşün ve şu belirli işte çalışsan ne kadar değer sahibi olacağını aklından çıkarma.” Nereye gitmemiz gerektiğini ve neresi için en faydalı olabileceğimizi gösteren rehber olarak İsa Mesih’i görmek yerine böylesi bir tutum takınmak, kendi yargılarımızı kendimizin belirlemesi demektir. Faydanız olup olmadığı gibi bir düşünceye asla kapılmayın, ama daima “Kendinize ait olmadığınızı” düşünün (1.Korintliler 6:19). Siz O’na aitsiniz.

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın