Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Tanrı’nın Son ve Kesin Sözü

Tanrı’nın Son ve Kesin Sözü

117 kez okundu.

Tanrı eski zamanlarda peygamberler aracılığıyla birçok kez çeşitli yollardan atalarımıza seslendi. Bu son çağda da her şeye mirasçı kıldığı ve aracılığıyla evreni yarattığı kendi Oğlu’yla bize seslenmiştir. (İbraniler 1:1-2)

Son günler, Oğul’un dünyaya gelmesiyle başlamaktadır. “Bu son çağda da [Tanrı] … kendi Oğlu’yla bize seslenmiştir.” Mesih’in günlerinden bu yana, son günler içerisinde yaşamaktayız. Yani, Tanrı’nın krallığının son ve tam olarak kurulacağı günden önceki son tarihleri yaşamaktayız.

İbraniler yazarının vurgusu şudur: “Tanrı’nın kendi Oğlu aracılığıyla konuştuğu Söz, kesin Söz’dür. Oğul’un kendi tasarısıyla, bu Söz yüzyıllardan beri Yeni Antlaşma yazıları içerisinde tutulmaktadır. O, gelen her nesil kendi kesin Tanrı Sözü’nü uydurmasın diye, bunu özel olarak bizzat sağlamıştır. Bu son çağda, bu Söz’ün yerini daha yüce veya daha güncel hiçbir söz almayacaktır. Bu, Tanrı Sözü’dür; bizim Yeni Antlaşma olarak adlandırdığımız elçisel yazılarda ilham olunmuş olan İsa kişisi, İsa öğretisi ve İsa işidir.

Tanrı’nın Sözü’nü duymuyorum diye şikâyet ettiğimde, Tanrı’nın sesini duyma arzusu hissettiğimde ve O, aradığım şekillerde konuşmadığı için hayal kırıklığı yaşadığımda, aslında ne söylemiş oluyorum? Bana Yeni Antlaşma’da tüm doluluğuyla ve yanılmazlığıyla açıklanan bu son, kesin Söz’ü yalayıp yuttuğumu mu söylüyorum cidden? Bu Söz’ü gerçekten yalayıp yuttum mu? Bu Söz’ü benim öz varlığımı şekillendirip bana yaşam ve rehber olacak kadar benimsedim mi?

Yoksa bu Söz’ü hafife mi aldım? Bir gazete gibi göz atıp, internet gönderilerinde olduğu gibi hızlıca tıklayarak geçip, bir gurme misali tadımlık bir deneme yapıp, sonrasında daha farklısını, daha fazlasını istediğime mi karar verdim? Korkarım ki, bu noktada şahsen kabul etmek istemediğim kadar suçluyum.

Tanrı bizi kendi son, kesin, tükenmek bilmez Sözü’ne kulak vermeye, onun üzerinde derin derin düşünmeye, onu etüt etmeye, ezberlemeye, onda uzun zaman harcamaya ve bu Söz varlığımızın merkezi olana dek, onda kaybolmaya çağırmaktadır.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın