Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » O’nun Amacı Uğruna Küçülmek

O’nun Amacı Uğruna Küçülmek

100 kez okundu.

“O büyümeli, bense küçülmeliyim.” (Yuhanna 3:30)

Eğer bir kişinin yaşamında bir gereklilik haline gelirseniz, Tanrı’nın isteğinin sınırları dışında olursunuz. Bir hizmetkâr olarak öncelikli sorumluluğunuz “güveyin dostu” (3:29) olmaktır. İsa Mesih’in iddialarını kavramaya başlamış birini görürseniz etkinizin doğru yönde kullanılmakta olduğunu bilirsiniz. Ve aynı kişiye zor ve acı verici bir mücadelenin içinde rastlarsanız engel olmaya çalışmayın. Ne yeryüzünde ne de yer altında hiçbir güç onu İsa Mesih’ten ayıramayacak duruma gelene kadar bu zorlukların on kat daha güçle artması için dua edin. Her seferinde kişilerin hayatlarında amatör tanrılar olmaya çalışıyoruz. Kişinin hayatına dalıp Tanrı’nın isteğine engel olarak ve “bu adamcağız bu zorluğu çekmemeli” diyerek gerçek birer amatör tanrı oluyoruz. Güveyin dostları olmak yerine şefkatimizle engel oluştururuz. Bir gün o kişi bize, “sen bir hırsızsın; İsa’yı izleme arzumu çaldın ve senin yüzünden O’nun gözünden düştüm” diyebilir.

Bir kişinin başına gelen kötü şeylere sevinmemeye dikkat edin, ama her zaman doğru olanla sevinin. “…güveyin …dostu onun sesini işitince çok sevinir. İşte benim sevincim böylece tamamlandı. O büyümeli, bense küçülmeliyim” (Yuhanna 3:29-30). Bu sözler üzüntüyle değil, sevinçle söylenmiş sözlerdir – en sonunda Güveyi görebildiler! Ve Yuhanna bunun kendi sevinci olduğunu söylüyor. Bu sözler kenara çekilmeyi, hizmetkârın işinin tamamlanmasını simgeliyor.

Güveyin sesini bir kişinin hayatında işitene kadar tüm varlığınızla, gayretle dinleyin. Ve hiçbir yıkım, zorluk veya hastalık düşüncesine izin vermeyin. O’nun sesinin işitilmiş olması üzerine tanrısal bir sevinçle sevinin. İsa Mesih’in bir hayatı kurtarmadan önce onu darmadağın etmesini sık sık görebilirsiniz (bkz. Matta 10:34).

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın