Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Hizmet Etme Kararlılığı

Hizmet Etme Kararlılığı

130 kez okundu.

“Nitekim İnsanoğlu, hizmet edilmeye değil, hizmet etmeye… geldi.” (Matta 20:28)

İsa şöyle dedi: “…Oysa ben aranızda hizmet eden biri gibi oldum” (Luka 22:27). Pavlus’un da hizmet anlayışı Rabbimiz’inki gibiydi: “…kendimizi de İsa uğruna kullarınız ilan ediyoruz” (2.Korintliler 4:5). Nasıl oluyorsa hizmete çağrılmış bir kişinin diğer insanların üzerinde ve onlardan farklı olması gerektiği fikrine sahibiz. Fakat İsa Mesih’e göre kendisi diğer insanlar için “ezilen” biri olmaya – onların ruhsal önderi olmaya, ama asla onlardan daha büyük olmamaya çağrılmıştı.

Ayrıca Pavlus “yoksulluk çekmeyi de bilirim…” (Filipililer 4:12) demişti. Pavlus’un sahip olduğu hizmet anlayışı, kendisini yaşamının son damlasına kadar insanlar için sunmaktı. Ne övülmesinin ne de suçlanmasının hiçbir önemi yoktu. Yeryüzünde İsa’yı tanımayan tek bir can bile var olduğu sürece, o kişi İsa’yı tanıyana dek kendini ona hizmet etmeye yükümlü hissediyordu. Fakat Pavlus’un hizmetinin en büyük kaynağı insanlara olan sevgisi değildi, Rabbin’e olan sevgisiydi. Eğer adanmışlığımız insanlığın yararı içinse, insanların nankörlükleriyle oldukça sık karşılaşacağımızdan dolayı, çok geçmeden yenilgiye uğrayacağız ve yüreğimiz kırılacak. Ancak bizi harekete geçiren Tanrı’nın sevgisiyse, zerre kadar nankörlük bizi birbirimize hizmet etmekten alıkoyamayacak.

Pavlus’un Mesih’in kendisine davranışıyla ilgili sahip olduğu anlayış, onun insanlara hizmet etme kararının ardında yatan sırdır. “Bir zamanlar O’na küfreden, zalim ve küstah biri olduğum halde…” (1.Timoteos 1:13) diyordu. Diğer bir deyişle insanlar Pavlus’a ne kadar kötü davranırsa davransın, Pavlus’un İsa Mesih’e gösterdiği kin ve nefretin yanında anılmayacaktı bile. Zayıflığımıza, bencilliğimize ve günahlarımıza rağmen İsa’nın bize hizmet ettiğini anladığımız gün, diğer insanlardan göreceğimiz hiçbir şey, İsa uğruna insanlara hizmet etme azmimizi tüketemeyecektir.

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın